Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćNIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 18.05.2008

 

 
1.      Dzisiaj przeżywamy w naszej Parafii PIERWSZĄ KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ. Uroczyste Msze św. z ich udziałem zostaną odprawione O GODZ. 9.15 i 11.30.Jak zapowiadaliśmy, NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O G. 10.30 i 12.00.
v      NABOŻEŃSTWA POPOŁUDNIOWE o godz.: 16.00 dla pierwszej grupy dzieci a o godz. 17.00 dla II-ej. Dzieci przynoszą świece.
v      BIAŁY TYDZIEŃ dla dzieci od poniedziałku do piątku o g. 17.00, z wyjątkiem czwartku kiedy to dzieci zapraszamy do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała po Mszy Św. o g. 13.15.
2.      MAJÓWKIo godz. 20.00, w tym tygodniu pod Krzyżem przy ul. Kaliny.
3.      We wtorek po wieczornej Mszy Św. – ADORACJA Najświętszego Sakramentu.
4.      W środę o godz. 18.00 STAŁA NOWENNA DO WSPOMOŻYCIELKI – składamy prośby i podziękowania. Trwamy w  Nowennie do Uroczystości NMP Wspomożycielki Wiernych.
5.      W czwartek /22.V./ - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA.
v      Procesja Bożego Ciała dla całego Szczecina rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą św. na Jasnych Błoniach. Zapraszamy do udziału.
v      W BOŻE CIAŁO Msze Św. w naszej Kaplicy jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo o g. 18.00.
v      PARAFIALNA PROCESJA BOŻEGO CIAŁA rozpocznie się w czwartek MSZĄ ŚW. W NASZEJ KAPLICY O GODZ. 13.15.Następnie z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM przejdziemy ulicami; Witkiewicza, Św. Jana Bosko, 26 kwietnia, Jodłową, Kaliny i Derdowskiego. Przy krzyżu na ul. Derdowskiego nastąpi uroczyste zakończenie procesji.
v      Próby sypania kwiatów na procesję odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy Św. dla dzieci I Komunijnych około godz. 17.40. Prosimy rodziców, aby zachęcili i przygotowali dzieci.
v      Prosimy również parafian o przynoszenie kwiatów do sypania podczas procesji i Oktawy Bożego Ciała.Zachęcamy do udekorowania balkonów i okien.
v      Zachęcamy - jak co roku - do utworzenia Orszaku procesyjnego i wcześniejszego przygotowania feretronów oraz sztandarów.
v      W środę po południu będą ustawiane ołtarze. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i ich dekorowanie mieszkańców poszczególnych ulic, przy których zostaną ustawione:
1.      PIERWSZY OŁTARZ przy kaplicy – ministranci i ich rodziny;
2.      DRUGI OŁTARZ przy Krzyżu na ulicy 26 KWIETNIA;
3.      TRZECI przy Krzyżu na OS. KALINY;
4.      CZWARTY przy Krzyżu na UL DERDOWSKIEGO.
6.      W sobotę o 8.40 śpiew Godzinek do MB.
7.      W sobotę /24 MAJA/ obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NMP WSPOMOŻYCIELKI WIERNYCH. Zapraszamy wszystkich parafian na Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.30. W tym szczególnym dniu będziemy razem z NASZĄ WSPOMOŻYCIELKĄ PROSIĆ BOGA O ŁASKI DLA NASZEJ PARAFII, POSZCZEGÓLNYCH RODZIN I NAS SAMYCH. Po Mszy Św. o 9.00 spotkanie w Oratorium dla członków Stowarzyszenia Wspomożycielki Wiernych oraz dla wdów i wdowców, osób samotnych w ramach comiesięcznego spotkania. Wszystkich serdecznie zapraszamy!
8.      W tym roku swój 25 Jubileusz Kapłaństwa przeżywa były proboszcz naszej Parafii ks. Gwidon Ekert. Jubilat odprawi Mszę św. 25 maja o godz. 10.30. Ks. Gwidona polecajmy w naszej modlitwie.
9.      Zachęcamy do włączania się do PIELGRZYMEK organizowanych z naszej Parafii.
10. Dzisiaj zbieramy do puszek ofiary dla poszkodowanych podczaskataklizmu w Birmie.
11.Dzisiejszy nr „Niedzieli” zawiera specjalny śpiewnik na procesję Bożego Ciała.
12. Teatr Abanoia zaprasza na spektakl Warzywa w piątek 23.05.2008 r. i w sobtę 24.05.2008 r. na godz. 19.00, do Centrum Kultury Manuartefaktura (stare Oratorium). Przypominamy, że spektakl Warzywa, zajął pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym BEST 2008 w Będzinie k. Katowic.
13. Uprzejmie informujemy, że II Salezjański Ogólnopolski Festiwal Teatralny SOFFT 2008 odbędzie się w Szczecinie w dniach 30.05.-01.06.2008 r. Organizatorami Festiwalu są Teatr ABANOIA, Centrum Kultury Manuartefaktura, Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży oraz nasza prafia. W tegorocznej edycji festiwalu będziemy gościć ponad 250 młodych artystów z całej Polski. W ciągu dwóch dni festiwalowych zaprezentuje się 19 teatrów, m. in. z Łodzi, Elbląga, Inowrocławia, Piły, Rumi, Radomia, Warszawy, Gdańska, Bydgoszczy, Łomży, Aleksandrowa Kujawskiego, Leśnic, Raciborza, Gryfic. Podczas festiwalu odbędą się również imprezy towarzyszące: koncerty, warsztaty, wystawy fotograficzne.
W związku z tym wielkim wydarzeniem zwracamy się do wszystkich Parafian o pomoc w organizacji Festiwalu. Pragniemy jak najlepiej przyjąć naszych Gości, dlatego potrzebni będą Wolontariusze do obsługi wszystkich festiwalowych imprez. Potrzebne sĄ osoby do opieki nad Zespołami, do przygotowania posiłków, zaciemnienia sali teatralnej, obsługi sceny i widowni, opieki nad wystawami fotograficznymi, kolportażu programów festiwalowych, informacji, obsługi biura prasowego, pomocy przy warsztatach. Kazdy z nas moze wykorzytstać swój talent podczas Festiwalu.
Spotkanie organizacyjne dla Wolontariuszy odbędzie się w sobotę 24 maja po spektaklu Warzywa o godz. 20.00 w Centrum Kultury Manuartefaktura. Za wszelka pomoc składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać!

Dodał: 17 maja 2008 (17:39)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu