Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.05.2008

 

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.05.2008
1.      W tym roku 25 Jubileusz Kapłaństwa przeżywa były proboszcz naszej Parafii ks. Gwidon Ekert. Dzisiaj odprawi On Mszę św. o godz. 10.30. Zapraszamy do Modlitwy w intencji Jubilata.
2.      Dzisiaj, z okazji rocznicy urodzin Papieża Polaka, dzieci kl. 6d z nauczycielami i wychowawcami ze SzP. nr 51, zaprezentują o g. 14.00 w ramach projektu edukacyjnego „Tobie Janie Pawle Wielki” wiersze i pieśni wykonywane dla naszego Papieża i przez niego szczególnie ulubione. Wystąpi zespół wokalny przygotowany przez Panie Lidię Kuligowską i Agnieszkę Ziółkowską. Zapraszamy do udziału.
3.      W tym tygodniu MAJÓWKIo godz. 20.00pod Krzyżem przy ul. Derdowskiego.
4.      Trwamy w Oktawie Bożego Ciała- o godz. 18.00 procesja i Msza Św. Zapraszamy do udziału, do tworzenia orszaku procesyjnego oraz dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatów.
5.      Jutro po wieczornej Mszy Św. Zebranie Animatorów Wspólnoty „BjM”.
6.      We wtorek po wieczornej Mszy Św. – Spotkanie Modlitewne.
7.      W środę o godz. 18.00 STAŁA NOWENNA DO WSPOMOŻYCIELKI – składamy prośby i podziękowania. Po Mszy św. modlitwy wstawiennicze i modlitwy przed Ołtarzem Wspomożycielki.
8.      W Uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA, w dniu 30 maja br. (tj. w piątek), przypada Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu o godz. 18.00, z kościoła pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej, wyruszy ulicami Szczecina tradycyjna procesja ku czci Bożego Serca, która zakończy się Mszą św. o godz. 19.00 przed Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ks. Arcybiskup zaprasza do licznego udziału w tej uroczystości duchowieństwo, siostry zakonne, służbę liturgiczną, delegacje parafialne z chorągwiami, poczty sztandarowe oraz mieszkańców Szczecina.
9.      W przyszłą niedzielę /1VI/ o godz. 13.15 przeżywamy w naszej Parafii ROCZNICĘ PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. Próby przed uroczystością dla dzieci 27 i 28 maja o godz. 16.00. Spowiedź 30 maja /piątek/ o godz. 16.00.
10. Zachęcamy do włączania się do PIELGRZYMEK organizowanych z naszej Parafii.
11. Uprzejmie informujemy, że II Salezjański Ogólnopolski Festiwal Teatralny SOFFT 2008 odbędzie się w Szczecinie w dniach 30.05.-01.06.2008 r. Organizatorami Festiwalu są Teatr ABANOIA, Centrum Kultury Manuartefaktura, Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży oraz nasza parafia.
v     W tegorocznej edycji festiwalu będziemy gościć ponad 250 młodych artystów z całej Polski. W ciągu dwóch dni festiwalowych zaprezentuje się 19 teatrów, m. in. z Łodzi, Elbląga, Inowrocławia, Piły, Rumi, Radomia, Warszawy, Gdańska, Bydgoszczy, Łomży, Aleksandrowa Kujawskiego, Leśnic, Gryfic. Podczas festiwalu odbędą się również imprezy towarzyszące: koncerty, warsztaty, wystawy fotograficzne.
v     W związku z tym wielkim wydarzeniem zwracamy się do wszystkich parafian o pomoc w organizacji Festiwalu. Pragniemy jak najlepiej przyjąć naszych Gości, dlatego potrzebni będą Wolontariusze do obsługi wszystkich festiwalowych imprez. Potrzebne są osoby do opieki nad Zespołami, do przygotowania posiłków, zaciemnienia sali teatralnej, obsługi sceny i widowni, opieki nad wystawami fotograficznymi, kolportażu programów festiwalowych, informacji, obsługi biura prasowego, pomocy przy warsztatach. Każdy z nas może wykorzystać swój talent podczas Festiwalu.
v     Spotkanie organizacyjne dla Wolontariuszy odbędzie się w czwartek 29 maja 2008 r. o godz. 21.00 w Centrum Kultury Manuartefaktura. Za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać!
v     Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych aktorzy Teatru Abanoia i Wolontariusze rozdają przed kościołem programy Festiwalu. Jest także możliwość otrzymania plakatu Festiwalu.
v     Pierwsze spektakle już za kilka dni! Serdecznie zapraszamy!
Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo

Dodał: 24 maja 2008 (20:13)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu