Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Zwykłą (05.02.2017)

1.   Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory Śpiewane na godz. 17.30.

2.  Zapraszamy na spotkanie z panem profesorem Franciszkiem Łuczko - jutro o godz. 16.30 w Bibliotece Szkolnej Collegium Salesianum. Spotkanie rozpocznie projekcja filmu pt. "Historia cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej", a po niej nastąpi prelekcja pana profesora. 

W poniedziałek o godz. 17.30 w czasie Różańca będziemy modlić się za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych prosimy pozostawić przy ołtarzu Wspomożycielki. O 18.00 w ich intencji będzie odprawiona Msza święta.

3.   W poniedziałek na wieczornej Mszy świętej będziemy modlić się w intencji Parafialnego Zespołu Caritas oraz wszystkich wspierających jego działalność.

4.   Także w poniedziałek na Mszy świętej o godz. 18.00 w intencji naszej Ojczyzny rozpoczniemy 24 godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu – Jerycho Różańcowe.

5.   W środę o godz. 17.30 – Hołd Wspomożycielce – zapraszamy na to nabożeństwo szczególnie czcicieli Wspomożycielki Wiernych ze Stowarzyszenia ADMA.

6.   Radę Wspólnoty Wychowawczo-Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy świętej (ok. 18.45) na Plebanii.

7.   W przyszłą sobotę w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego.

8.   Wzorem lat poprzednich zachęcamy naszych parafian do przekazania 1 % na rzecz dzieci i młodzieży objętych naszą opieką wychowawczą. Organizacją Pożytku Publicznego, przez którą możemy tego dokonać jest Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży (KRS nr 0000061527). W zeznaniu podatkowym oprócz numeru KRS 0000061527 należy podać kod naszej placówki: Parafia – P-32 lub Collegium Salesianum – S-07.

9.   Osobom, które chcą przekazać 1 % podatku proponujemy pomoc w wypełnieniu PIT-u. Przez najbliższe 4 tygodnie można pozostawić w kancelarii parafialnej np. PIT-40A, a od niedzieli 5 marca będzie można odebrać i podpisać wypełniony PIT. Dziękujemy osobom, które zgłosiły się, aby pomóc w wypełnianiu druków.

10.                    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11.                    Z Komunikatów Kurii:

W Światowy Dzień Chorego – 11 lutego zapraszamy chorych i ich opiekunów do Bazyliki Archikatedralnej na Mszę Świętą o godz. 12.00 z możliwością przyjęcia Sakramentu Namaszczenia chorych.

12.                    Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

13.                    W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: Eugeniusz  Rowiński, l. 82; Zdzisław Wądołowski, l. 83, zam. ul. Santocka; Grażyna Mielczarek-Żydlik, l. 68, zam. ul. Witkiewicza.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

14.                    Modlitwa do św. Michała Archanioła…

Dodał: Ks. Proboszcz 04 February 2017 (14:40)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu