Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Wielkiego Postu (26.03.2017 r.)

1.   Rozpoczęliśmy dziś rekolekcje wielkopostne – szczególny czas słuchania Słowa Bożego i naszego nawracania się na drogi Boże. Nauki rekolekcyjne głosi ojciec Jacek Salij, dominikanin. Nauki odbywają się na wszystkich Maszach w niedzielę oraz w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach o godz. 9.00 i 18.00. (Msza święta o godz. 7.00 będzie bez kazania). We wtorek i środę wieczorną Mszę świętą poprzedzi od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której będzie okazja do spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi także 15 minut przed Mszą świętą o godz. 9.00. Zachęcamy by spowiedzi świętej nie pozostawiać na ostatnie chwile przed świętami.

2.   Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom i przypominamy o Mszy świętej w ich intencjach, która będzie odprawiona w piątek 31 marca o godz. 18.00.

3.   Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

4.   Młodzież z Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL SALOS Szczecin jutro (w poniedziałek) spotka się na Mszy świętej o godz. 17.00.

5.   Comiesięczne spotkanie wdów, wdowców i osób samotnych odbędzie się w poniedziałek, 27 marca po Mszy świętej o godz. 9.00 w Starym Oratorium.

6.   Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w piątki: po Mszy świętej o godz. 9.00 i wieczorem o godz. 17.00 (z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych).

7.   Salezjanów Współpracowników zapraszamy na spotkanie w czwartek 30 marca po wieczornej Mszy świętej.

8.   Uczniów klas trzecich gimnazjum oraz ich rodziców zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi do Liceum Towarzystwa Salezjańskiego w naszym Collegium Salesianum przy ulicy św. Jana Bosko 1, który odbędzie się w sobotę 1 kwietnia (początek o godz. 10.00). Zapraszamy również rodziców uczniów klas szóstych, którzy chcieliby aby ich dzieci kontynuowały naukę w nowoutworzonej Szkole Podstawowej oraz rodziców dzieci rozpoczynających edukację w klasach „0” i „1”.

9.   Dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się przekazać 1 % na działalność wychowawczą prowadzoną przez naszą Parafię. Prosimy o podpisanie lub odebranie w kancelarii złożonych dokumentów.

10.         W dniach 29 kwietnia do 1 maja będziemy gościć grupę młodzieży z Francji, poszukujemy w dalszym ciągu rodzin i osób, które chciałyby zapewnić nocleg tej młodzieży.

11.         Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece, baranki czekoladowe i karty świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.

12.         Zbierana w kościele jałmużna (do skarbony przy ołtarzu Jezus Miłosiernego) zostanie przeznaczona na organizację pobytu polskich dzieci z Wileńszczyzny w naszym mieście w pierwszym tygodniu lipca.

13.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w parafialnym kiosku.

14.         Wszystkim solenizantom i jubilatom salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

15.         W ostatnim czasie odeszli do domu Ojca: Czesława Dorko, l. 93; Wojciech Bogucki, l. 80; Michał Kurpiel, l. 82; Jan Karasiński l. 69; Maria Zakrzewska, l. 92; Józef Jachimowicz, l. 64; Ryszard Charko, l. 69;  Krzysztof Hryć, l. 56. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

16.         Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Ks. Proboszcz 25 March 2017 (07:26)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu