Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wielkanocą (16.04.2017)


 

Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja! Prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!

 

W radosnym dniu Zmartwychwstania Pańskiego kierujemy słowa serdecznych życzeń do naszych Parafian, przyjaciół Parafii św. Jana Bosko, Sióstr Salezjanek, całej Rodziny Salezjańskiej, wszystkich współpracowników i gości. Serdecznie pozdrawiamy przybyłych gości, odwiedzających swoich krewnych, a także wszystkich naszych byłych parafian.

„Idźcie i głoście” – to hasło roku duszpasterskiego i konkretne zaproszenie, aby dzielić się darem wiary z wszystkimi, których Bóg stawia na naszej drodze. Idźmy z czystymi i gorącymi Bożą miłością sercami, idźmy z silną wiarą i mocną chrześcijańską nadzieją.

Niech orędzie Bożej miłości przez nasze serca dotrze do wszystkich pogrążonych w rozpaczy i smutku. A Maryja Wspomożycielka niech wyprasza dla wszystkich potrzebne łaski. Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

 

1.     Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się trudu przygotowania świąt. Za piękną liturgię dziękuję księdzu Leszkowi i wszystkim ministrantom. Dziękuję Pani Urszuli i Pani Adzie wraz ze scholą i chórem Salesianum, naszemu panu organiście Tomaszowi za oprawę muzyczną. Za przygotowanie Ołtarza Adoracji oraz Grobu Pańskiego dziękuję Państwu Krystynie i Robertowi. Pani Dorocie za świąteczną dekorację ołtarzy i wystrój kwiatami. Orszakowi procesyjnemu. Siostrom Salezjankom, Współbraciom Salezjanom, przebywającemu na praktyce klerykowi Jarosławowi, panu kościelnemu Wiesławowi za wszelką służbę w tym czasie.

2.     Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo w ramach nowenny do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Nowenna będzie odprawiana codziennie do najbliższej soboty o godz. 17.30.

3.     Jutro, w drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy Msze święte są odprawiane jak w każdą niedzielę (6.30, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00), a ofiary złożone na tacę będą przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i KUL.

4.     We wtorek nie będzie spotkania Wspólnoty Bóg jest Miłością. Zapraszamy członków Wspólnoty do modlitwy w czasie Nowenny.

5.     W sobotę o godz. 18.00 odbędzie się Msza święta dziękczynna za pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych. Po Mszy świętej spotkanie dla uczestników pielgrzymki – spotkanie odbędzie się w Collegium Salesianum.

6.     W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna tydzień miłosierdzia. Z tej okazji przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na rzecz najbardziej potrzebujących.

7.     Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.

8.     Powstańmy. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: Stanisław Rosół, l. 78, zam. ul. Santocka; Mieczysław Wesołowski, l. 58, zam. ul. 26 Kwietnia. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

9.     Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

 

Dodał: Ks. Proboszcz 15 April 2017 (15:04)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu