Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego (23.04.2017 r. )


1.    Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na Nabożeństwo o 17.30 podczas, którego będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

2.    Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na budowę kościoła.

3.    Młodzież, rodziców i trenerów z Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL SALOS Szczecin zapraszamy w poniedziałek na comiesięczne spotkanie w naszej świątyni. Rozpoczęcie o godz. 17.00.

4.    Wdowy, wdowców i osoby samotne zapraszamy we wtorek (25-go) na comiesięczne spotkanie na Mszy świętej o godz. 9.00, a następnie w starym Oratorium.

5.    Spotkanie Rady Katechetycznej odbędzie się w najbliższą środę  o godz. 18.45 (po wieczornej Mszy świętej).

6.    W piątek ministranci udadzą się na Ministranckie Święto Dominika Savio, które odbędzie się w Dębnie.

7.    W sobotę o godz. 5.00 wyruszy VI Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Ksiądz Proboszcz oczekuje jeszcze na zgłoszenia.

8.    Przed kościołem Caritas zbiera ofiary do puszek jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo.  

9.    Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.

10.                      Z komunikatów Kurii:

Caritas Archidiecezji zachęca do włączenia się w program Rodzina Rodzinie (www.rodzinarodzinie.pl) polegający na indywidualnym wsparciu rodzin syryjskich.

Msza święta w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego zostanie odprawiona 24 kwietnia w parafii św. Wojciecha na pl. Zwycięstwa o godz. 18.00.

Zapraszamy wiernych do uczestnictwa w ewangelizacji „Misja na tysiącu placach”, która będzie odbywać się w trzech miejscach w Szczecinie począwszy od przyszłej niedzieli (30 kwietnia) na Jasnych Błoniach, w pobliżu skrzyżowania alei Wyzwolenia z ul. Borysza oraz na placu przy skrzyżowaniu ul. Parkowej i Malczewskiego. Początek ewangelizacji o godz. 15.00.

W święto ustanowienia Konstytucji 3 Maja odbędzie się modlitwa na Jasnych Błoniach o godz. 12.00. A o godz. 18.00 – Msza święta w intencji Ojczyzny w parafii pw. św. Rodziny.

W Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego od 24 kwietnia do 4 maja (od 10.00 do 18.00) można oglądać na wystawie oryginał Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. Wstęp bezpłatny.

W sobotę, 29 kwietnia br. Będziemy obchodzić 10. Rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, a w poniedziałek, 1 maja, 7. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach msze święte w intencji zmarłych Pasterzy odbędą się w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00.

11.                      W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: Janina Góral, l. 91, zam. ul. Santocka; Jan Zubiel, l. 86, zam. ul. Santocka; Walenty Baranowski, l. 88, zam. ul. Kaliny; Jan Grynfelder, l. 81, zam. ul. Kaliny. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

12.                      Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

Dodał: Ks. Proboszcz 22 April 2017 (22:36)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu