Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na Trzecią Niedzielę Wielkanocną (30.04.2017)

1. Obchodzimy dzisiaj po raz pierwszy, Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. To ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz Fundacji Soar i Fundacji Dabar. Wydarzenie polega na poddaniu się szczególnej refleksji nad wybranym fragmentem Słowa Bożego. W tym roku będą to cytaty z "Listu św. Pawła do Galatów". Hasło wydarzenia brzmi: "Weź i czytaj!". Przed ołtarzem Jezusa Miłosiernego można losowo wybrać fragment Pisma Świętego do osobistego rozważenia .

2. Wieczorem zapraszamy o 17.30 na celebracja Słowa Bożego przez wystawienie Najświętszego Sakramentu, hymn do Ducha Świętego, odczytanie fragmentów z "Listu do Galatów", krótkie rozważanie i błogosławieństwo księgą Pisma Świętego.

3. W naszej parafii gościmy grupę młodzieży z Francji, która jest w drodze na Archidiecezjalne Dni Młodych, które rozpoczną się jutro w Goleniowie. Na spotkanie młodzieży udaje się także ponad 40 osobowa grupa młodych zgromadzona przez siostrę Bożenę Salij, salezjankę.

4. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa majowe: o 17.30 – w kościele z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i czytanką majową oraz o 19.30 przy Krzyżu na Osiedlu Przyjaźni. W tygodniu dodatkowo śpiewamy Litanię Loretańską na zakończenie Mszy świętej o godz. 9.00.

5. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek – św. Józefa Robotnika; we wtorek – św. Atanazego; w środę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (msze świętej o 6.30, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00 – nie ma mszy o 13.15); w czwartek – św. Floriana; w sobotę: św. Filipa i Jakuba.

6. W poniedziałek w czasie wieczornej Mszy świętej będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach.

7. W pierwszy czwartek miesiąca – ministrantów i ich rodziców zapraszamy na majowe o 17.30 oraz Mszę św. na godz. 18.00.

8.  W pierwszy piątek – odwiedziny chorych o godz. 8.00. Okazja do spowiedzi na wszystkich Mszach świętych. Dla dzieci spowiedź od 16.30 oraz Msza o 17.00. W tym dniu nabożeństwo majowe o 17.40.

9. Młodzież w pierwszy piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00.

10.             Jak w każdym 6 dniu miesiąca w sobotę po wieczornej Mszy świętej rozpocznie się JERYCHO RÓŻAŃCOWE – modlitwa w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła. Jerycho rozpocznie się w salce nr 4 – następnie od godz. 21.00 będzie kontynuowane w kościele. W niedziele Jerycho w salce nr 4.

11.             W pierwszą sobotę miesiąca – wymiana tajemnic dla Żywego Różańca przed Mszą św. o godz. 9.00. Po Mszy świętej – Nabożeństwo Pierwszy Pięciu Sobót Miesiąca.

12. Nasza Parafia w ostatni piątek otrzymała relikwie świętego Jana Pawła II pierwszego stopnia. Uroczyste wprowadzenie relikwii do kościoła nastąpi 18 maja, w dniu urodzin Jana Pawła II na Mszy świętej o godz. 18.00.

13.             Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: polecamy tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.

14.             Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

15.             W ostatnim czasie odeszli do domu Ojca: Stanisław KUCHAR, l.80, zam. ul. Kaliny; Leonard MODZELEWSKI, l. 90, zam. ul. Kaliny; Helena ZAKRZEWSKA, l. 88, zam. ul. Derdowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

16.             Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Ks. Proboszcz 28 April 2017 (19:26)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu