Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia Duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkanocną (14.05.2017 r.)

1.   Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci i ich rodziny ogarnijmy szczególną modlitwą, aby korzystały z możliwości częstego spotykania się z Jezusem Eucharystycznym. Nabożeństwa majowe dla dzieci o godz. 16.00 i 17.00.

 

2.   Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Majowe o 19.30 pod krzyżem na skrzyżowaniu ulicy Jodłowej i Santockiej. Od poniedziałku nabożeństwa o 19.30 będą odbywać się przy krzyżu na skrzyżowaniu ulicy Kaliny.

3.   Od poniedziałku do piątku o godz. 17.00  codziennie Msza święta z racji Białego Tygodnia. W związku z tym Nabożeństwo Majowe będzie się odbywać o 17.40.

4.   W poniedziałek 15 maja przypadają imieniny siostry Zofii Zdobylak, salezjanki. Za Siostrę Zofię będziemy modlić się na Mszy świętej o godz. 17.00 razem z dziećmi pierwszokomunijnymi.

5.   W poniedziałek po Mszy świętej o godz. 9.00 rozpoczniemy Nowennę do Uroczystości Wspomożycielki Wiernych.

6.   We wtorek swoje imieniny będzie obchodził nasz ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, którego ogarniamy szczególną modlitwą.

7.   W czwartek (18 maja) na Mszy świętej o godz. 18.00 uroczyście wprowadzimy do naszej świątyni relikwie św. Jana Pawła II. Zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w tej liturgii.

8.   Comiesięczna Msza święta dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w czwartek wyjątkowo o godz. 18.00.

9.   Za tydzień na Mszy świętej o godz. 10.30 przeżyjemy Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Zachęcamy dzieci, głównie z klas IV do przygotowania się poprzez spowiedź świętą w sobotę 20 maja o godz. 17.00.

10.                   W związku z przygotowaniami do parafialnego Festynu – Imienin Księdza Bosko (sobota, 17 czerwca 2017) prosimy chętne osoby o przekazywanie fantów na loterię oraz książek (w dobrym stanie) na kiermasz książek – można je pozostawić w kancelarii parafialnej. Także w tym roku zwrócimy się z prośbą o upieczenie ciast oraz zakwaszenie ogórków.

11.                   Wszystkim jubilatom i solenizantom salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki.

12.                   Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.

13.                   Z komunikatów Kurii:

W niedzielę, 21 maja o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy XV Szczeciński Marsz dla Życia pod hasłem: „Kocham Cię Życie”. Jak co roku zachęcamy także do włączenia się w zbiórkę artykułów dla niemowląt, które będą zbierane przy pomniku św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

W sobotę 20 maja w Trzebiatowie będzie miała miejsce pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w Sanktuarium Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie.

14.                   W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: Anna Fabiszak, l. 86, zam. ul. 26 Kwietnia; Rozalia Pawlak, l. 83, zam. ul. 26 Kwietnia; Antoni Runiewicz, l. 97, zam. ul. Santocka; Zdzisław Cydzik, l. 80 zam. ul. 26 Kwietnia; Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

15.                   Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

 

Dodał: Ks. Proboszcz 14 May 2017 (06:06)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu