Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Wielkanocną (28.05.2017)


1.     Nasza wspólnota przeżywa dzisiaj szczególne wydarzeniem, jakim są Prymicje księdza Andrzeja Wasia, salezjanina, pochodzącego z naszej parafii. Ksiądz Andrzej swoją pierwszą Mszę świętą odprawi o godz. 13.15. Wraz z błogosławieństwem prymicyjnym możemy uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami. O godz. 19.00 ksiądz Andrzej wraz z zespołem Symfoneo poprowadzi Nieszpory oraz Uwielbienie Pana Jezusa obecnego w Najświętszym sakramencie. Serdecznie zapraszamy do udziału. To dla nas szczególna chwila modlitwy o kolejne powołania z naszej wspólnoty parafialnej.  

2.     Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Majowe i kolejny dzień Nowenny do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego o 17.30 w kościele i o 19.30 pod krzyżem na ul. Derdowskiego. Od poniedziałku nabożeństwa o 19.30 będą odbywać się przy krzyżu na osiedlu Przyjaźni.

3.     W Środę, jak w każdym ostatnim dniu miesiąca na wieczornej Mszy świętej będziemy modlić się w intencji dobrodziejów budowanego Sanktuarium św. Jana Bosko. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i zapewniamy o naszej modlitwie.

4.     W pierwszy czwartek miesiąca ministrantów i ich rodziny zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe o 17.30 i Mszę świętą.  W tym dniu na wieczornej Mszy świętej będziemy modlić się za księdza Leszka Główczyńskiego z racji jego imienin.

5.     W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi na wszystkich Mszach świętych. Dla dzieci spowiedź od godz. 16.30. Dla dzieci Msza święta o godz. 17.00. Młodzież zapraszamy na Mszę świętą o godz. 19.00.

6.     Od piątku do niedzieli w naszej wspólnocie będziemy gościć młodzież oazową z Salezjańskiej Prowincji św. Wojciecha. Prosimy chętne osoby o przygotowanie ciasta dla młodzieży ciasto można przynieść w piątek lub w sobotę.

7.     W sobotę 25 osobowa grupa młodzieży wraz z siostrą Bożeną Salij udaje się na Spotkanie Młodzieży w Lednicy.

8.     W pierwszą sobotę wymiana tajemnic dla Żywego Różańca przed Mszą świętą o godz. 9.00. Po Mszy świętej – Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca.  

9.     W sobotę rozpoczyna się KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Pary chcące wziąć w nim udział proszone są o zgłoszenie się do ks. Proboszcza.

10.                       Za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W całej Polsce obchodzony jest Dzień Wdzięczności. Przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności. W naszej wspólnocie przeżyjemy natomiast uroczystość Dziękczynienia za Dar Eucharystii klas VI. Uczniów z klasy szóstej zapraszamy na spowiedź świętą w piątek o godz. 16.30.

11.                       Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.

12.                       Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczętego tygodnia Salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

13.                       W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: Tadeusz Remiszewski, l. 75; Daniel Babiński. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

14.                       Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

 

Dodał: Ks. Proboszcz 27 May 2017 (22:16)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu