Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (04.06.2017 r.)

 

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Gościmy u nas dzieci i młodzież z Ruchu Światło-Życie. Oaza przeżywa u nas swój dzień Wspólnoty – Centralną Oazę Matkę.

 2. Wieczorem zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

 3. Z racji dzisiejszego Święta Dziękczynienia przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka ofiar na Budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

 4.  

  W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek – Uroczystość NMP Matki Kościoła – Głównej Patronki Naszej Archidiecezji; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

 5. W poniedziałek na Mszy świętej będziemy modlić się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

 6. We wtorek po wieczornej Mszy świętej w intencji Ojczyzny rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa całą dobę.

 7. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować wszystkim parafianom i sympatykom parafii, którzy przez cały miesiąc maj gromadzili się przy krzyżach na nabożeństwach majowych. Uczestniczyło w nich niekiedy około 180 osób. Dziękujemy za przygotowanie śpiewnika i zabezpieczenie nagłośnienia panu Januszowi i jego pomocnikom.

 8. W związku z przygotowaniami do parafialnego Festynu – Imienin Księdza Bosko (17 czerwca 2017) prosimy chętne osoby o przekazywanie fantów na loterię oraz książek (w dobrym stanie) na kiermasz książek – można je pozostawić w kancelarii parafialnej. Także w tym roku zwracamy się z prośbą o upieczenie ciast oraz zakwaszenie ogórków. Przed kościołem rozdajemy dziś zaproszenia na Festyn Parafialny.

 9. Spotkanie przygotowawcze do Festynu odbędzie się w czwartek – 8 czerwca – po wieczornej Mszy świętej w Oratorium. Zapraszamy chętne osoby do zaangażowania się w tegoroczne wydarzenie.

 10. Poszukujemy rodzin, które zorganizują jeden dzień (9 lipca) pobytu w naszym mieście dzieciom z Wileńszczyzny. Każda z rodzin może zaopiekować się dwójką dzieci. Chętne rodziny prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

 11. Na zbliżającą się uroczystość Bożego Ciała ministranci rozprowadzają elementy do dekoracji okien w naszych mieszkaniach.

 12. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.

 13. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczętego tygodnia Salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 14. Z komunikatów Kurii:

W poniedziałek, 5 czerwca, zapraszamy wszystkich członków ruchów, wspólnot i stowarzyszeń religijnych do udziału w uroczystej Mszy Świętej o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej.

 1.  

  W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: Helena Kociakowska, l. 80, zam. ul. Santocka; Emilia Krauza, l. 76, zam. ul. 26 Kwietnia; Zdzisław Zakosztowicz, l. 85, zam. ul. Kaliny; Wiktor Kapeja. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 2.  

  Modlitwa do św. Michała Archanioła.


Dodał: Ks. Proboszcz 02 June 2017 (20:58)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu