Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (11.06.2017)

1.    W dniu dzisiejszym przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej oraz 30. rocznica pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Szczecinie.  Z tej racji ksiądz Arcybiskup przewodniczy uroczystej Eucharystii w Archikatedrze o godz. 12.00.

2.    Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na budowę naszego kościoła.

3.    Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe codziennie o 17.30.

4.    W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek – błogosławionej Piątki Poznańskiej; we wtorek – św. Antoniego Padewskiego, w środę – bł. Michała Kozala; w sobotę – św. Brata Alberta Chmielowskiego.

5.    We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Uzdrowienia, które rozpocznie się o godz. 17.30 – Nabożeństwem Czerwcowym, następnie Msza święta i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

6.    W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy prosimy wspólnoty działające przy naszej parafii oraz mieszkańców naszych osiedli. Pierwszy ołtarz – Ministranci i Caritas; drugi – Żywy Różaniec, Wspólnota Bóg jest Miłością; trzeci – Neokatechumenat; czwarty – ADMA i Salezjanie Współpracownicy.

7.    Prosimy o przygotowanie emblematów religijnych i asysty do niesienia baldachimu i prowadzenia księży – koordynatorem orszaku jest ksiądz Dariusz. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych okien symbolami religijnymi. Do orszaku procesyjnego zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne – dziewczynki i chłopców - w albach.

8.    W Boże Ciało Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 9.15, 10.30 i 18.00. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 10.30. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i 13.15.

9.    Dla dziewczynek, próba sypania kwiatów, odbędzie się pod okiem naszych Sióstr Salezjanek w środę o godz. 16.45. Zapraszamy dziewczynki z przedszkola, „zerówki”, pierwszej, drugiej klasy oraz dzieci pierwszokomunijne.

10.                      Od piątku przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe i procesję eucharystyczną o godzinie 17.30.

11.                      W sobotę 17 czerwca zapraszamy na Imieniny Księdza Bosko – nasz parafialny festyn. Wiele atrakcji czeka na dzieci, młodzież i seniorów.  Nasze świętowanie rozpoczniemy o godz. 12.00 w kościele, modlitwą Anioł Pański i wniesieniem relikwii św. Jana Bosko i św. Jana Pawła II. Zabawa potrwa do wieczornego nabożeństwa, które odbędzie się na świeżym powietrzu.

12.                      Poszukujemy rodzin, które zorganizują jeden dzień (9 lipca) pobytu w naszym mieście dzieciom  z Wileńszczyzny.  Każda z rodzin może zaopiekować się dwójką dzieci. Chętne rodziny prosimy o kontakt z ks. Proboszczem (Tel. 501 618 008)

13.                      Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.

14.                      Zapraszamy na wyjazd do Warszawy na Uwielbienie pt. Jezus na stadionie, 1 lipca br. Spotkanie poprowadzi O. John Bashobora. Wyjazd 30 czerwca, nocleg w Warszawie, powrót 2 lipca rano. Koszt 290 zł., w tym: autokar, nocleg, wejściówka i obiad. Wyjazd z Mierzyna. Zgłoszenia telefoniczne: 604 643 188; 607 722 625.

15.                      Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczętego tygodnia Salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

16.                      W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: Bolesława Bochnak, l. 73, zam. ul. 26 Kwietnia; Danuta Hennig, l. 69, zam ul. Kaliny; Wiesława Żywicka, l. 70, zam. ul. Derdowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

17.                      Modlitwa do św. Michała Archanioła.

  

Dodał: Ks. Proboszcz 11 June 2017 (05:58)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu