Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą (30.07.2017 r.)

 1.     W czwartek 27 lipca w wieku 55 lat odszedł do Domu Ojca nasz współbrat ks. Zbigniew Kąkol, który pracował w naszej parafii od 2007 roku. Za księdza Zbigniewa odprawiane są już Msze święte gregoriańskie, dzisiaj i jutro o godz. 17.30 będziemy modlić się na Różańcu przed Najświętszym Sakramentem.

2.     Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek, 1 sierpnia. O godz. 10.00 wystawienie trumny z ciałem śp. ks. Zbigniewa w naszym kościele i rozpoczęcie czuwania, na które złożą się śpiewana Jutrznia i modlitwa różańcowa. O godz. 11.00 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem J.E. ks. biskupa Henryka Wejmana. Po Mszy świętej udamy się na Cmentarz Centralny, gdzie w kwaterze salezjańskiej (przy czwartej bramie, w pobliżu Szkół Salezjańskich) zostanie złożone ciało naszego kapłana.

3.     Tradycyjnie w miesiącu sierpniu zapraszamy do podjęcia wyrzeczenia się alkoholu w myśl hasła: przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich. Księga trzeźwości wyłożona jest przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

4.     W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli; we wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, w piątek – św. Jana Marii Vianneya.

5.     W środę zapraszamy na nabożeństwo do Wspomożycielki o godz. 17.30.

6.     W pierwszy czwartek miesiąca – nabożeństwo Eucharystyczne o godz. 17.30. W pierwszy piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

7.     Także w przyszłą sobotę zapraszam chętnych panów do pomocy przy sprzątaniu placu budowy oraz nowego kościoła. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

8.     W sobotę wymiana tajemnic dla Żywego Różańca przed Mszą św. o godz. 9.00. O godz. 17.30 w sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy Różańcowej.

9.     Caritas Parafialna jak co roku zaprasza do udziału w Akcji „Tornister pełen uśmiechu”. Osoby zainteresowane mogą odebrać puste plecaki w zakrystii. Tornistry będą przekazane dzieciom z naszej parafialnej Świetlicy.

10.           Kancelaria Parafialna w czasie wakacji czynna jest we wtorki i piątki po południu, od 16.00 – 17.30. Sprawy pogrzebowe i Intencje Mszalne można zgłaszać po Mszach świętych.

11.           Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

12.           Wszystkim solenizantom, jubilatom rozpoczętego tygodnia oraz przebywającym na wakacjach salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

13.           W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: Anita Kiedrowska, l. 42; Józef Zientak, l. 92, zam. ul. Świerszczowa; Andrzej Kozłowski, l. 78, zam. ul. Kaliny; Grzegorz Matwiejczuk, l. 51, zam. ul. Witkiewicza; Zofia Bartoszek, l. 76, zam. ul. Derdowskiego, ks. Zbigniew Kąkol, l. 55, zam. ul. Św. Jana Bosko; Wieczny odpoczynek….

14.           Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Ks. Proboszcz 29 July 2017 (20:05)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu