Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na 29 Niedzielę Zwykłą (22.10.2017r.)

1.    Przeżywamy dziś Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „Idźcie i głoście”. W intencji Misji ofiarujemy dziś szczególnie modlitwę różańcową na którą zapraszamy na godz. 17.30. Przed kościołem zbierane są ofiary na pomoc materialną dziełom misyjnym.

2.    W naszej świątyni Nabożeństwo Różańcowe (w tygodniu) po Mszy świętej o godz. 9.00 rano, oraz od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dzieci i młodzież zapraszamy w tygodniu na Nabożeństwa Różańcowe o godz. 17.00.  W tym tygodniu w piątek nabożeństwo o godz. 17.00 odbędzie się po raz ostatni. 

3.    Wdowy, wdowców i osoby samotne zapraszamy na comiesięczne spotkanie wyjątkowo 24 października (we wtorek) po Mszy świętej o godz. 9.00.

4.    Na wtorkowe spotkanie modlitewne wspólnoty Bóg jest Miłością prosimy o przyniesienie Pisma Świętego. Zapraszamy także chętne osoby do rozważania Słowa Bożego i wspólnej modlitwy.

5.    W środę do naszej wspólnoty zakonnej, parafialnej i szkolnej przybywa ks. Prowincjał Roman Jachimowicz sdb. Nasz przełożony wyższy będzie przewodniczył Mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie do udziału w tej liturgii. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie Rady Wspólnoty Wychowawczo-Duszpasterskiej z ks. Inspektorem. 

6.    W sobotę przypadają imieniny księdza Tadeusza Balickiego. Za księdza Solenizanta będziemy modlić się na Mszy świętej w poniedziałek 30 października o godz. 17.00 (w tym dniu nie będzie nabożeństwa o 17.00).

7.    W sobotę będziemy gościć  w naszej parafii Zelatorów Żywego Różańca z terenu naszej Archidiecezji. Początek spotkania o godz. 9.30 w kościele. O godz. 12.30 odbędzie się uroczysta Msza święta, której przewodniczył będzie ksiądz biskup Henryk Wejman. Prosimy chętne osoby o upieczenie ciast dla przybywających na to spotkanie gości.

8.    Już dziś zapraszamy dzieci i dorosłych do udziału w Marszu Wszystkich Świętych, który odbędzie się we wtorek, 31 października – początek w kościele o godz. 17.00. Prosimy uczestników o przebranie się za postacie świętych oraz zabranie latarek.

9.    Za tydzień, w niedzielę, Caritas Parafialny i młodzi wolontariusze przeprowadzą zbiórkę ofiar na rzecz podopiecznych Caritasu oraz pomoc organizowaną przez Caritas dla ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku.

10.          Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

11.          Kartki do Wypominków są wyłożone na oknach. Wypełnione prosimy składać w kancelarii lub w zakrystii.

12.          Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanej przez naszą parafię pielgrzymce patriotycznej do Smoleńska, Katynia, Moskwy i Miednoje. Termin pielgrzymki: 8-14 kwietnia 2018 roku. Koszt: 2400 PLN.

13.          Wszystkim solenizantom, jubilatom rozpoczętego tygodnia salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

14.          W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:  Marianna Ornat, l. 87, zam. ul. 26 Kwietnia; Janina Szyszka, l. 69, zam. ul. Kaliny; Leon Adamiak, l. 69, zam. ul. 26 Kwietnia; Henryk Ślusarczyk, l. 73, zam. ul. Santocka. Wieczny odpoczynek….

15.          Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Ks. Proboszcz 21 October 2017 (20:18)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu