Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na 33. Niedzielę Zwykłą (19.11.2017 r. )

 Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Ubogich. Po Mszy świętej możemy zabrać ze sobą tzw. „torbę miłosierdzia”, aby wypełnić ją produktami żywnościowymi lub chemicznymi i przynieść za tydzień do świątyni. Można także wykorzystać otrzymaną torbę, aby przekazań w niej artykuły jednej z osób potrzebujących w naszej okolicy. Poszczególne torby możemy wypełnić także w gronie naszych sąsiadów lub krewnych.

2.    Zapraszamy dzisiaj na Wypominki za zmarłych o godz. 17.15.

3.    Wypominki za zmarłych podczas modlitwy różańcowej – codziennie o 8.15 i 17.15.

4.    W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego; we wtorek – Ofiarowanie NMP; w środę – św. Cecylii, w piątek – św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy;

5.    Radę Wspólnoty Wychowawczo-Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00 w Oratorium.

6.    W  piątek z racji 24. dnia miesiąca po południu o 17.15 Wypominki za zmarłych i Hołd Wspomożycielce. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej.

7.    W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na każdej Mszy świętej ponowimy akt poświęcenia naszego życia Panu Jezusowi.

8.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

9.    Z Komunikatów Kurii:

10.                      W dniu 24 listopada przypada 15. rocznica sakry biskupiej naszego Metropolity Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele Garnizonowym odbędzie się koncert Szczecińskich Chórów pod hasłem: „Pomoc dla Kasi”, chorej na nowotwór trzustki.

11.                      Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

12.                      W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: Jan Marek, 88, zam. ul. Santocka; Andrzej Świtoń, l. 68, zam. ul. Santocka (pogrzeb w czwartek 23 listopada o 11.00) Wieczny odpoczynek….

13.                      Modlitwa do św. Michała Archanioła.1.  

 

Dodał: Ks. Proboszcz 18 November 2017 (19:02)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu