Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na 3. Niedzielę Adwentu (17.12.2017 r.)

1.    Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości i rozpoczyna ostatni tydzień czuwania przed Narodzinami naszego Zbawiciela. Źródłem radości jest czyste serce dlatego serdecznie zapraszamy do spowiedzi przed wigilijną wieczerzą i Świętami.

2.    Dziś o godz. 15.00  w szkołach salezjańskich na Ku Słońcu rozpocznie się spotkanie wigilijne Salezjańskiej Organizacji SL SALOS.

3.    Zapraszamy na nabożeństwo drugiego Dnia Nowenny przed Uroczystością Bożego Narodzenia dzisiaj o godz. 17.30.

4.    Do soboty zapraszamy na Roraty o 6.30. Dzieci i młodzież zapraszamy od poniedziałku do piątku, po Roratach w Bufecie Matusi Małgorzaty czeka na nie gorące kakao i drożdżówka. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowywanie posiłków dla dzieci.

5.    Wtorkowe spotkanie modlitewne Wspólnoty Bóg jest Miłością po Mszy świętej wieczornej poprowadzą Animatorzy wspólnoty.

6.    Wszystkie wspólnoty parafialne oraz chętnych parafian i sympatyków księdza Bosko zapraszamy na Mszę świętą w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy świętej odbędzie się krótkie spotkanie podczas, którego będziemy mogli podzielić się opłatkiem i usłyszeć życzenia od duszpasterzy.

7.    W czwartek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie wigilijne wspólnoty ministranckiej. Swoją wigilię w tym dniu przeżyją także dzieci i młodzież ze Świetlicy Środowiskowej „Oratorium św. Jana Bosko”.

8.    W piątek od godziny 8.00 odwiedziny chorych. Przypominamy, że z uwagi na kolędę nie będzie odwiedzin w styczniu. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii.

9.    W piątek o godz. 10.00 odbędzie się wigilia w Collegium Salesianum dla społeczności naszej szkoły.

10.                      Wieczorem w piątek o godz. 19.00 w Oratorium rozpocznie się spotkanie wigilijne dla młodzieży.

11.                      Młodzież oraz wszystkie chętne osoby pragnące pomóc w dekoracji świąteczne kościoła zapraszamy w sobotę 23 grudnia na godzinę 10.00. Prosimy także chętnych mężczyzn o pomoc w przygotowaniu pasterki na terenie nowego kościoła.

12.                      W przyszłą, IV niedzielę Adwentu przypada Wigilia. Msze święte od rana jak w każdą niedzielę (6.30, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 13.15). Nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00 i Nabożeństwa o 17.30. Modlitwy ostatniego Dnia Nowenny zostaną odmówione o godz. 11.30.

13.                      W wieczór wigilijny – Pasterka o godz. 22.00 i 24.00. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych (brak deszczu) Msza święta o północy zostanie odprawiona w nowym kościele.

14.                      Wigilijny wieczór jest okazją do przeżywania w naszych domach szczególnej liturgii. Zacznijmy wspólny posiłek od przeczytania fragmentu z Ewangelii wg. św. Łukasza mówiącego o Narodzinach Chrystusa. Dołączmy do niego modlitwę, zwłaszcza za bliskich zmarłych oraz dziękczynną za łaskę wspólnego świętowania prosząc jednocześnie Boga o błogosławieństwo dla wszystkich domowników. Zaprośmy do świątecznego stołu osoby samotne z naszego sąsiedztwa. A śpiew kolęd niech umocni naszą więź z Bogiem i ludźmi.

15.                      W Uroczystość Bożego Narodzenia – nie będzie Mszy św. o 6.30. Pozostałe Msze święte jak w każdą niedzielę (8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00). O godz. 17.00 zapraszamy na kolędowanie przy żłóbku.

16.                      Parafialny Zespół Caritas wraz z wolontariuszami rozprowadza wigilijne świece oraz kartki świąteczne. Pobłogosławiony opłatek można otrzymać w sklepiku, kancelarii lub przy stanowisku Caritas.

17.                      Informujemy, że wizytę duszpasterską „kolędę” rozpoczniemy 27 grudnia od ulicy Derdowskiego.

18.                      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego. Przed kościołem za dobrowolną ofiarę można otrzymać najnowszy egzemplarz Ekumenicznego pisma „Prosto z mostu” i salezjańskiego Magazynu Don Bosco.

19.                      Z Komunikatów Kurii:

Dziś o godz. 19. 15 w kościele pw. Najświętszego Odkupiciela rozpocznie się Godzina Chwały, na którą zapraszają oo. Redemptoryści.

20.                      Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

21.                      W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:  Regina August, l. 83, zam. ul. Kaliny; Zofia Taszak, l. 87, zam. ul. Santocka;  Janina Matybowska, l. 91, zam. ul. 26 Kwietnia; Roman Stukan, l. 62, zam. Szczecin, Wieczny odpoczynek….

22.                      Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Ks. Proboszcz 16 December 2017 (09:08)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu