Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Zwykła (28.01.2018 r.)

1.    Trwamy w Nowennie do Uroczystości św. Jana Bosko. Zapraszamy dzisiaj na kolejny dzień Nowenny o godz. 17.30.

2.    We wtorek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się spotkanie modlitewne wspólnoty Bóg jest Miłością.

Kandydatów do bierzowania zapraszamy na próbę we wtorek (30 stycznia) o godz. 19.00.

3.    W środę nasza wspólnota parafialna będzie celebrować uroczystość odpustową. Mszy świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ksiądz Jarosław Staszewski, chrystusowiec – proboszcz Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Proszę szczególnie o obecność członków wszystkich grup i stowarzyszeń związanych z naszą parafią. Zapraszam młodzież – zwłaszcza kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców. To jest jedyny taki dzień w ciągu całego roku, kiedy szczególnie przyzywamy wstawiennictwa św. Jana Bosko.

4.    W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy świętej o godz. 18.00 spotka się Służba Liturgiczna naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy także rodziców ministrantów.

5.    W piątek – 2 lutego będziemy przeżywać święto Ofiarowania Pańskiego – nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej – Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 17.00 (z udziałem dzieci), 18.00 i 19.00 (dla młodzieży). Zachęcamy zwłaszcza dzieci do praktykowania pierwszych piątków miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.30.

6.    W piątek – odwiedziny chorych od godz. 8.00.

7.    W pierwszą sobotę miesiąca – Wymiana Tajemnic dla Żywego Różańca przed Mszą św. o godz. 9.00. Po Mszy świętej nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca (pierwsze z kolejnego cyklu).

8.    W sobotę rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński. Pary zainteresowane prosimy o wcześniejsze zgłoszenia internetowe. Kolejny kurs będzie organizowany w czerwcu.

9.    Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę wyjątkowo na Mszę świętą o godz. 13.15. W tym dniu będą poświęcone świece dla dzieci (można przynieść świecę chrzcielną dziecka).

10.         Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko we wtorek przed i po południu.

11.         Wzorem lat poprzednich zachęcamy naszych parafian do przekazania 1 % na rzecz dzieci i młodzieży objętych naszą opieką wychowawczą. Organizacją Pożytku Publicznego, przez którą możemy tego dokonać jest Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży (KRS nr 0000061527). W zeznaniu podatkowym oprócz numeru KRS 0000061527 należy podać kod naszej placówki: Parafia – P-32 lub Collegium Salesianum – S-07.

12.         Osobom, które chcą przekazać 1 % podatku proponujemy pomoc w wypełnieniu PIT-u. Przez najbliższe 4 tygodnie można pozostawić w kancelarii parafialnej np. PIT-40A, a od niedzieli 4 marca będzie można odebrać i podpisać wypełniony PIT. Dziękujemy osobom, które zgłosiły się, aby pomóc w wypełnianiu druków.

13.         Z komunikatów Kurii: Z okazji Dnia Życia konsekrowanego zapraszamy osoby konsekrowane oraz wszystkich wiernych do udziału w modlitwie w Archikatedrze w dniu 1 lutego (czwartek) – Eucharystia o godz. 16.00.

14.    Wszystkim solenizantom i jubilatom salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

15.    W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: Maria Łaszewska, l. 77, zam. ul. Kaliny; Janina Miszczak, l. 71, zam. ul. Kaliny; Michał Caboń, l. 72, zam. ul. Kaliny. Wieczny odpoczynek….

16.    Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Ks. Proboszcz 27 January 2018 (11:35)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu