Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na 1. Niedzielę Wielkiego Postu (18.02.2018 r.)

 1. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale o 17.15.

 2. Próba dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek o 19.00. W piątek o 19.00 dla bierzmowanych okazja do spowiedzi świętej i nabożeństwo wręczenia krzyży. Bierzmowanie w przyszłą sobotę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość wszystkich parafian, w obecnym roku jest to szczególna okazja, aby duchowo odnowić łaski otrzymane w sakramencie dojrzałości chrześcijańskiej. Uroczystości będzie przewodniczył J.E. ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga.

 3. We wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie modlitewne wspólnoty Bóg jest Miłością.

 4. Radę wspólnoty wychowawczo-duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00.

 5. W piątek przypadają imieniny księdza Damiana, który jest katechetą w szkole podstawowej nr 51 oraz przygotowuje młodzież do bierzmowania. Za księdza solenizanta będziemy modlić się podczas piątkowej Mszy świętej o godz. 18.00.

 6. W najbliższy piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: 9.30 (dorośli) i o 17.00 (dzieci). O 19.00 odbędzie się nabożeństwo poświęcone tajemnicy Chrystusowego Krzyża, podczas którego kandydaci do bierzmowania przyjmą krzyże. W tym dniu niebędzie nabożeństwa o 17.30. Na Nabożeństwie o 17.00 i 19.00 będzie udzielana Komunia Święta dla osób, które w tym dniu nie uczestniczyły w Eucharystii.

 7. Spotkanie ADMY (Stowarzyszenie Maryi Wspomożycielki Wiernych) odbędzie się w sobotę 24 lutego na Mszy świętej o 9.00. Podczas Mszy świętej zostaną przyjęte do Stowarzyszenia dwie nowe członkinie. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w Oratorium.

 8. Za tydzień w niedzielę od godz. 8.00 rozpocznie się wizytacja kanoniczna naszej wspólnoty parafialnej. Na Mszach świętych do południa będzie nam towarzyszył ks. Arcybiskup, który wygłosi do nas Słowo Boże.

 9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach organizowanych przez naszą parafię. Dziś więcej informacji o pielgrzymce, która będzie miała miejsce w dniach 25-30 czerwca. Pielgrzymka pod hasłem: „Cud Eucharystyczny w Legnicy” - koszt 680 zł i 250 Koron (40 zł). Na trasie pielgrzymki: Krzeszków (tam wszystkie noclegi); Legnica, Lubiąż, Jawor, Praga, Wambierzyce, Góra Igliczna, Bardo Śląskie, Zamek Książ, Świdnica, Henryków, Roktino. Zapisy w czwartki od 17.00 w kancelarii. Zapraszamy też w sierpniu do Medjugorie; we wrześniu – „Śladami Chrystusa” do Ziemi Świętej. Szczegółowe informacje na gazetce przed kościołem.

 10. Przez cały Wielki Post w świątyni będzie można złożyć do puszki jałmużnę postną. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na organizację wakacyjnego wypoczynku dla dzieci z naszej świetlicy.

 11. Zachęcamy naszych parafian do przekazania 1 % na rzecz dzieci i młodzieży objętych naszą opieką wychowawczą. Organizacją Pożytku Publicznego, przez którą możemy tego dokonać jest Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży (KRS nr 0000061527). W zeznaniu podatkowym oprócz numeru KRS 0000061527 należy podać kod naszej placówki: Parafia – P-32 lub Collegium Salesianum – S-07.

 12. Osobom, które chcą przekazać 1 % podatku proponujemy pomoc w wypełnieniu PIT-u. Można pozostawić w kancelarii parafialnej. Zapraszamy także do odbioru złożonych przed tygodniem PIT-ów.

 13. Przed kościołem można dziś nabyć książki szczecińskiego poety Romcia Tomcia (Roman Kępiński), który od kilkunastu lat publikuje rymowanki ewangeliczne nie tylko dla dzieci.

 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

  Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek...

 15. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Ks. Proboszcz 17 February 2018 (08:25)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu