Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkiego Postu (18.03.2018 r.)

 

  1. Zapraszamy dzisiaj na godzinę 17.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

  2. W najbliższy piątek odbędzie się o godz. 18.30 Droga Krzyżowa na ulicach naszych osiedli. Dla osób niemogących wziąć w niej udziału będzie możliwość nabożeństwa o 9.30. Zapraszamy wszystkich parafian, zarówno dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Drodze Krzyżowej o 18.30. Prosimy o zabranie świec.

  3. W sobotę o godz. 15.00 - w przededniu rozpoczęcia Wielkiego Tygodnia - chcemy przezyć nabożeństwo pokutne. Na „Pokutę u św. Jana Bosko” zapraszamy szczególnie osoby, które w tym roku przyjęły sakrament bierzmowania. „Pokuta u św. Jana Bosko” to nie tylko okazja do indywidualnej spowiedzi, ale także do wyrażenia żalu za popełniane grzechy. Liturgia pokutna obejmie Słuchanie Słowa Bożego, indywidualną spowiedź, adorację Najświętszego Sakramentu. Muzycznie spotkanie będzie animować zespół Symfoneo. Adoracja i okazja do spowiedzi potrwa do godz. 18.00.

  4. Spotkania dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędą się 22 marca (grupa siostry Zofii) i 26 marca (poniedziałek – nowy termin) (grupa siostry Danuty) o godz. 18.00 w Auli Collegium Salesianum.

  5. Przez cały Wielki Post w świątyni można złożyć do puszki jałmużnę postną. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na organizację wakacyjnego wypoczynku dla dzieci .

  6. Zachęcamy naszych parafian do przekazania 1 % na rzecz dzieci i młodzieży objętych naszą opieką wychowawczą (Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, KRS nr 0000061527; cel szczegółowy: Parafia – P-32 lub Collegium Salesianum – S-07). Zapraszamy do odbioru PITów złożonych przed tygodniem.

  7. W przyszłą Niedzielę przed wejściem do kościoła będzie można nabyć palmy od naszej młodzieży oazowej. Co roku pojawiają się różni handlarze, prosimy zwócić uwagę aby przede wszystkim wesprzeć naszą młodzież oazową, która otrzymane środki wykorzysta na dofinansowanie udziału w rekolekcjach wakacyjnych.

  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

  9. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: Zbigniew Orczykowski, l. 64, zam. ul. Santocka; Tadeusz Miklis, l. 82, zam. ul. Witkiewicza, Alina Gawień, l. 90, zam. ul. Santocka; Mirosława Małaszczuk, l. 69, zam. ul. Derdowskiego, Onufry Makowski, l. 81, zam. ul. Santocka; Lucyna Diamand, l. 86, zam. ul. Santocka. Wieczny odpoczynek...

  10. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Ks. Proboszcz 17 March 2018 (22:37)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu