Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na Wniebowstąpienie Pańskie (13.05.2018 r.)

 

 

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci i ich rodziny ogarnijmy szczególną modlitwą, aby korzystały z możliwości częstego spotykania się z Jezusem Eucharystycznym. Nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 16.00 i 17.00.

 2. Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Majowe o 19.30 pod krzyżem na ul. Kaliny.

 3. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 codziennie Msza święta z racji Białego Tygodnia. W związku z tym Nabożeństwo Majowe będzie się odbywać o 17.40.

 4. We wtorek 15 maja przypadają imieniny siostry Zofii Zdobylak, salezjanki. Za Siostrę Zofię będziemy modlić się na Mszy świętej o godz. 17.00 razem z dziećmi pierwszokomunijnymi.

 5. We wtorek po Mszy świętej o godz. 9.00 rozpoczniemy Nowennę do Uroczystości Wspomożycielki Wiernych.

 6. W środę swoje imieniny będzie obchodził nasz ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, którego ogarniamy szczególną modlitwą.

 7. Radę wspólnoty Wychowawczo-Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w czwartek o 19.00. Spotkanie będzie poświęcone przygotowaniom do parafialnego festynu – Imienin Księdza Bosko, które będziemy świętować w niedzielę 17 czerwca.

 8.  W piątek, 18 maja, po Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się FISHMOB. Każdego roku tłumy ludzi spotykają się na placach i ulicach miast, aby wspólnie – tańcem i muzyką – wychwalać Pana Boga. Chcemy zaznaczyć naszą pamięć o św. Janie Pawle II. Zapraszamy na to wydarzenie dzieci i młodzież. Dla bierzmowanych odbędzie się po FISHMOBIE spotkanie w Oratorium.

 9.  W sobotę, 19 maja, w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na Modlitewne Czuwanie, podczas którego będziemy prosić o odnowienie sakramentu bierzmowania i ożywienie w nasz darów Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się o godz. 19.00 i zakończy o 20.30. Muzyczną animację poprowadzi zespół Symfoneo.

 10.  Młodzież z oazy wyjeżdża w przyszły weekend na spotkanie młodzieży oazowej w Kawnicach. W sobotę również odbędzie się w Lubrzy święto naszej salezjańskiej inspektorii oraz poświęcenie nowego dzieła dla młodzieży. Z naszej parafii udaje się delegacja, gdyby ktoś chciał dołączyć to prosimy o zgłoszenie się do ks. Mariusza Kowalskiego.

 11.  Za tydzień na Mszy świętej o godz. 13.15 przeżyjemy Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Zachęcamy dzieci, głównie z klas IV do przygotowania się poprzez spowiedź świętą przez cały tydzień na Mszy świętej o godz. 17.00.

 12.  Za tydzień na Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej upamiętnią postać św. Jana Pawła II programem: „Tobie Janie Pawle II”.

 13.  W związku z przygotowaniami do parafialnego Festynu – Imienin Księdza Bosko (Niedziela, 17 czerwca 2018) prosimy chętne osoby o przekazywanie fantów na loterię oraz książek (w dobrym stanie) na kiermasz książek – można je pozostawić w kancelarii parafialnej. Także w tym roku prosimy o upieczenie ciast oraz zakwaszenie ogórków.

 14. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.

 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 16.  W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: Eugeniusz Misiura, l. 81. zam. ul. Santocka; Roman Podolski, l. 71, ul. Kaliny. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 17.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Ks. Proboszcz 12 May 2018 (17:00)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu