Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na Boże Ciało (31.05.2018 r)

W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy z parafialnego kościoła procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy. Nie będzie dzisiaj mszy św.  o 12.00 i 13.15.

2. Podziękowanie na zakończenie procesji. Dziękuję wszystkim osobom, które przygotowały poszczególne ołtarze – za poświęcony czas, podjęty trud i wydane środki. Dziękuję Ministrantom i Służbie Liturgicznej. Wszystkim współbraciom salezjanom. Panu Organiście Tomaszowi. Panu kościelnemu. Siostrom Salezjankom i Salezjanom. Dziękuję orszakowi procesyjnemu: paniom i panom niosącym sztandary, dzieciom pierwszokomunijnym, młodzieży. Szczególne podziękowanie kieruję do najmłodszych dziewczynek, które pod okiem sióstr salezjanek ścieliły dywan z kwiatów przed Panem Jezusem. Dziękuję Rodzicom wszystkich dzieci, bez Was Pan Jezus nie mógłby im pobłogosławić.

Dziękuję Policji za bezpieczne przeprowadzenie orszaku przez nasze osiedla.

 

Dziękuję wszystkim parafianom za udekorowanie domów, za obecność, modlitwę i wspólny śpiew. Za świadectwo naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii.

 

3. Dziś ostatnie nabożeństwo majowe o 17.30 w kościele, Msza święta o 18.00 oraz nabożeństwo majowe przy krzyżu na ul. Derdowskiego o 19.30. Osoby, które nie uczestniczyły we Mszy świętej serdecznie zapraszamy. Udział w procesji nie zwalnia w tym dniu z udziału we Mszy świętej.

 

4. Od jutra będziemy przeżywać Dni Eucharystyczne. Procesja Eucharystyczna – jutro po Mszy świętej o godz. 17.00 (ok 17.30). Zapraszamy w dalszym ciągu do udziału w orszaku procesyjnym, a dziewczynki do sypania kwiatów.

 

5. Jutro, 1 czerwca – Dzień Dziecka. Dziękujemy Bogu za każde dziecko, której jest darem jego Miłości. W tym dniu Caritas organizuje w Teatrze Letnim festyn, który rozpocznie się o godz. 15.00. Wstęp wolny.

  1. Jutro w pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Msza święta z udziałem dzieci o 17.00 (połączona z procesją Eucharystyczną). Młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00. Kancelaria z racji pierwszego piątku -nieczynna.

  2. W niedzielę słowo Boże wygłosi o. Jose Maniparambil, który od poniedziałku rozpocznie w naszej parafii zajęcia w ramach tzw. Szkoły Biblijnej. W tym roku wykłady są poświęcone tematyce Apokalipsy wg św. Jana. Szczegółówy program na gazetce przed kościołem.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 

9. W ostatnim czasie odeszedł do domu ojca: + Stefan Pawlak, l. 74; . Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 

10. Modlitwa do św. Michała Archanioła.


Dodał: Ks. Proboszcz 30 May 2018 (22:33)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2019 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu