Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na 11. Niedzielę Zwykłą (17.06.2018r.

 


 1. Zapraszamy w dniu dzisiejszym na Festyn Parafialny – Imieniny Księdza Bosko - uroczyste rozpoczęcie o 14.15. Jak co roku zapraszamy na wspólną zabawę przy stole, koncert zespołu muzycznego, loterię fantową i inne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Wspólne spotkanie zakończymy nabożeństwem czerwcowym na placu przy kościele.

 2. Dziękujemy wszystkim, którzy zaagażowali się w przygotowanie tegorocznego festynu parafialnego. Grono tych życzliwych osób powierzamy szczególnej opiece naszego patrona.

 3. W kościele cieszymy się z ławek, które otrzymaliśmy od wspólnoty katolickiej w Lünen. Druga część ławek przybyła do nas z Kleve, również z Niemiec. Naszych darczyńców ogarniamy modlitwą.

 4. W poniedziałek na Mszy świętej o godz. 17.00 spotkają się dzieci, młodzież, trenerzy i opiekunowie z Salezjańskiej Organizacji Spotowej SL SALOS, aby uroczyście zakończyć rok wychowawczo-sportowy.

 5. We wtorek wspólnotę Bóg jest Miłością zapraszamy na wieczorną eucharystię oraz spotkanie po Mszy świętej połączone z agapą na zakończenie roku formacji.

 6. Zakończenie roku ministranckiego – w środę na wieczornej Mszy świętej.

 7. Zakończenie roku szkolnego dla szkół z terenu naszej parafii:

   

  Szkoła Podstawowa nr 21 – w środę o godz. 10.00;

   

  Szkoła Podstawowa nr 51 - w czwartek – o godz. 9.00 – klasy 6-7 i gimnazjalne; godz. 10.00 – klasy 4-5; godz. 11.00 – klasy 1-3;

   

  Collegium Salesianum – w czwartek o godz. 16.00.

 8. Wszystkich Członków Stowarzyszenia Czcieli Maryi Wspomożycielki ADMA zapraszamy na Mszę świętą w sobotę 23 czerwca o godz. 9.00.

 9. W przyszłą niedzielę przypadają imieniny ks. Jana Jermaka i Siostry Danuty Walków – za dostojnych solenizantów będziemy modlić się na Mszy świętej o godz. 10.30.

 10. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.00 – chcemy podziękować za pracę duszpasterską w naszej wspólnocie księdzu Mariuszowi Kowalskiemu, który w wakacje przechodzi ze Szczecina do innej placówki.

 11. Mamy jeszcze wolne miejsca na pólkolonie dla dzieci w pierwszych dwóch tygodniach wakacji. Koszt 350 zł za dwa tygodnie. Odbiór kart w kancelarii lub zakrystii.

 12. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.

 13. Z komunikatów Kurii:

 

„W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXIV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie pielgrzymując w wybrane dni. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie i stronie internetowej www.szczecinska.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu.”

 

Rekolekcje dla Małżeństw KANA odbędą się w przyszłą sobotę i niedzielę – szczegóły na plakacie.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 2. W ostatnim czasie odszedł do Domu Ojca: + Bogdan Kierzkowski, l. 75;. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 3. Modlitwa do św. Michała Archanioła.


Dodał: Ks. Proboszcz 17 June 2018 (05:19)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2019 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu