Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość NMP Częstochowskiej (26.08.2018 r.)

 


 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość NMP Częstochowskiej. Szczególnej opiece Maryi zawierzamy rodziny naszej parafii i ludzi młodych rozeznających swojej życiowe powołanie.

 2. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek – św. Moniki, we wtorek – św. Augustyna; w środę – męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w piątek – miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko.

 3. Dziś po raz ostatni w czasie wkacji nie ma niedzielnej Mszy świętej o godz. 13.15. Za tydzień powracamy do rozkładu Mszy świętych niedzielnych: 6.30, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00.

 4. Witamy w naszej wspólnocie nową siostrę salezjankę – siostrę Elżbietę Młynarczyk oraz księdza salezjanina – ks. Piotra Grzymałę. Obojgu życzymy światła Ducha Świętego na drodze powołania i radości z posługi duszpasterskiej zwłaszcza wśród najmłodszych.

 5. Ksiądz Inspektor Roman Jachimowicz w czasie wakacji podjął decyzję, aby w dalszym ciągu w naszej placówce pozostał ks. Mariusz Kowalski. Jednocześnie ksiądz Leszek Główczyński zakończył pracę duszpasterską i w porozumieniu z ks. Inspektorem podjął się opieki nad swoją schorowaną mamą.

 6. W prezbiterium naszej świątyni pojawił się nowy kamienny ołtarz, który otrzymaliśmy od katolickiej parafii z Osnabrück. Serdecznie dziękuję panom, którzy zorganizowali montaż trzytonowego ołtarza w prezbiterium. Szczególne podziękowanie kieruję do pana Kazimierza Ziółkowskiego za koordynację tego trudnego zadania. Mamy nadzieję na zakończenie w najbliższym czasie prac związanych z przygotowaniem zamykanego konfesjonału.

 7. Jak co roku pod koniec wakacji zachęcamy do pomocy w przygotowaniu wyprawki szkolnej dla dzieci i młodzieży objętych salezjańską opieką wychowawczą. Zakupione przybory szkolne prosimy składać w zakrystii, kancelarii parafialnej lub w Oratorium. Na plakacie w przedsionku kościoła znajdują się przykładowe listy zakupów.

 8. Nowy ksiądz opiekun ministrantów – ks. Mariusz Kowalski – zaprasza wszystkich ministrantów na Mszę świętą o godz. 18.00 w czwartek, 30 sierpnia. Po Mszy świętej odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne.

 9. Kancelaria w tym tygodniu czynna jest we wtorek i piątek od 16.00 do 17.30. Sprawy pogrzebowe i Intencje Mszalne można zgłaszać po Mszach świętych.

 10. W przyszłą sobotę – pierwszą miesiąca – przed Mszą świątą o godz. 9.00 odbędzie się wymiana tajemnic dla Żywego Różańca. Po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca. Jak co roku podejmiemy przez kolejne 10 miesięcy dwa cykle tych Nabożeństw.

 11. Salezjanów współpracowników zapraszamy na spotkanie w sobotę, 1 września o godz. 9.00. W tym dniu odbędzie się w naszej wspólnocie spotkanie Rady Inspektorialnej Salezjanów Współpracowników.

 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia oraz przybyłym gościom salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 14. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: Witold Hacia, l. 82, zam. ul. Santocka; Kazimiera Zakrzewska, l. 72, z, zam. ul. Romera; Łucja Lewandowska, l. 85, zam. 26 Kwietnia; Stefan Rzemień, l. 71, zam. ul. Kaliny; Czecław Mackiewicz, l. 69, zam. ul. Kaliny; Małgorzata Walicka - Bąk, l. 68 zam. ul. Kaliny. Wieczny odpoczynek racz...

 15. Modlitwa do św. Michała Archanioła.


Dodał: Ks. Proboszcz 25 August 2018 (22:30)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2019 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu