Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na 29. Niedzielę Zwykłą (21.10.2018 r.)

 

 1. Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. W intencji Misji ofiarujemy dziś modlitwę różańcową o godz. 17.30. Przed kościołem zbierane są ofiary na pomoc materialną dziełom misyjnym prowadzonym przez salezjanów.

 2. W Naszej Parafii uroczyście rozpoczynamy dziś Katechezy dla Dorosłych i Młodzieży prowadzone przez Wspólnotę Neokatechumenatu. Katechezy będą odbywać się w poniedziałki i czwartki po Mszy świętej wieczornej około godz. 18.30. Zapraszamy do udziału w tych spotkaniach wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiary i doświadczeniem żywego Boga.

 3. W naszej świątyni Nabożeństwo Różańcowe (w tygodniu) po Mszy świętej o godz. 9.00 rano, oraz od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dzieci i młodzież zapraszamy w tygodniu na Nabożeństwa Różańcowe o godz. 17.00.  

 4. W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i ucałowania relikwii na wszystkich mszach świętych (o 7.00, 9.00 i 18.00).

 5. Wdowy, wdowców i osoby samotne zapraszamy na comiesięczne spotkanie 25 października (czwartek) po Mszy świętej o godz. 9.00.

 6. W sobotę będziemy gościć  w naszej parafii Zelatorów Żywego Różańca z terenu naszej Archidiecezji. Początek spotkania o godz. 11.30 w kościele. O godz. 15.00 odbędzie się uroczysta Msza święta, której przewodniczył będzie ksiądz biskup Henryk Wejman. Prosimy chętne osoby o upieczenie ciast dla przybywających gości.

 7. W przyszłą niedzielę – 28 października - przypadają imieniny księdza Tadeusza Balickiego. Za księdza Solenizanta będziemy modlić się na Mszy świętej w poniedziałek 29 października o godz. 17.00 (w tym dniu nie będzie nabożeństwa o 17.00).

 8. Już dziś zapraszamy dzieci i dorosłych do udziału w Marszu Wszystkich Świętych, który odbędzie się w środę, 31 października – początek w kościele o godz. 17.00. Prosimy uczestników o przebranie się za postacie świętych oraz zabranie latarek. W tym roku podczas tego wydarzenia wspomnimy świętych i bohaterów związany z naszą Niepodległą Ojczyzną.

 9. W tym samym dniu, tj. 31 października chętnych zapraszamy na godzinę 19.00 do Dominikanów, skąd wyruszy procecja z relikwiami i obrazami świętych patronów. O 20.00 procesja zakończy się Mszą świętą w katedrze.

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

 11. Kartki na Wypominki są wyłożone na oknach. Wypełnione prosimy składać w kancelarii lub w zakrystii.

 12. Wszystkim solenizantom, jubilatom rozpoczętego tygodnia salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 13. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: Krystyna Mosiejczuk, l. 72, zm. ul. Jodłowa; Wacław Soska, l. 80, zam. ul. 26 Kwietnia; Władysław Hołowczak, l. 80, zam. ul. 26 Kwietnia, Witold Malinowski, l. 63, zam. ul. Jodłowa; Jolanta Mackiewicz, l. 67, zam. ul. Kaliny. Wieczny odpoczynek….

 14. Modlitwa do św. Michała Archanioła.
Dodał: Ks. Proboszcz 21 October 2018 (06:00)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2019 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu