Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na 31. Niedzielę Zwykłą (04.11.2018 r. )

 

 1. Gościmy dziś w naszej wspólnocie księdza Rektora Mariusza Chamarczuka wraz z alumnami z Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie nad Wartą. Dziękujemy za wygłoszone Słowo oraz świadectwa. Przed kościołem będą zbierane ofiary na wsparcie formacji salezjanów.

 2. Zapraszamy serdecznie na trwające katechezy dla dorosłych i młodzieży. Odbywają się one w naszym kościele w poniedziałek i czwartek o godz. 18.30. Będą głoszone dwie najważniejsze katechezy – Dobra Nowina, kerygmat. Dlatego zapraszamy każdego. Przyjdź i daj szansę, aby Duch Święty przemówił do twojego wnętrza.

 3. Wypominki za zmarłych podczas modlitwy różańcowej codziennie o 8.15 i 17.15, w niedzielę o 17.15. Imiona zmarłych będą odczytywane zgodnie z rozkładem:  w niedzielę – ul. Derdowskiego i Witkiewicza; w poniedziałek – Jodłowa, Obywatelska, Kłosowa, Janusza, Świerszczowa, Kosodrzewiny i spoza parafii oraz kartki bez podanej ulicy.; we wtorek – 26 Kwietnia (nr od 1 do 39);  w środę – 26 Kwietnia (numery od 41 do 69) i Kaliny (od 35 do 53);  w czwartek – Kaliny (od 1 do 33); w piątek – Santocka (od 12 do 15C);  w sobotę – Santocka (od 15 D do końca).

 4. We wtorek z uwagi na mszę pogrzebową Wypominki będą tylko po południu o 17.15.

 5. We wtorek po wieczornej Mszy świętej rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do wieczornej Mszy świętej w środę.

 6. W sobotę, 10 listopada, w przededniu 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy do udziału w Czuwaniu Różańcowym, które rozpocznie Msza święta o godz. 18.00. Jednocząc się ze wspólnotami Żywego Różańca z całej Polski będziemy następnie rozważać wszystkie cztery części Różańca. Modlitwę zakończy Apel Jasnogórski.

 7. Rada Osiedla Świerczewo zaprasza na Wieczornicę z okazji Święta Niepodległości, która odbedzie się dnia 9 listopada w auli Szkół Salezjańskich na Ku Słońcu 124 o godz. 17.00. Wstęp wolny.

 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

 9. Wszystkim solenizantom, jubilatom rozpoczętego tygodnia salezjanie życzą błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych.

 10. Z komunikatów Kurii: „Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystych Mszach Świętych w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi odprawianych w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, 11 listopada br.: o godz. 9.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy, po której odbędzie się poświęcenie pomnika „Boże chroń Polskę” i o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej, po której nastąpi poświęcenie Dzwonu Niepodległości „Święty Jan Paweł II”. O godz. 19.00 zostanie wykonane w Katedrze Oratorium słowno-muzyczne z udziałem chórów szczecińskich pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke.”

 11. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: Marcel Gmiterek, l. 9; Irena Pyra, l. 66 . Wieczny odpoczynek….

 12. Modlitwa do św. Michała Archanioła.


Dodał: Ks. Proboszcz 04 November 2018 (05:53)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2019 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu