Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskia na 32. Niedzielę Zwykłą (11.11.2018 r.)

 

 1. W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę dziękujemy dziś Panu Bogu za naszą Ojczyznę.

 2. Zapraszamy serdecznie na trwające katechezy dla dorosłych i młodzieży. Odbywają się one w naszym kościele w poniedziałek i czwartek o godz. 18.30.

 3. We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Uzdrowienia, które rozpocznie modlitwa za zmarłych o 17.15, a po wieczornej Mszy świętej będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duszy i ciała.

 4. W czwartek zapraszamy wszystkich ministrantów i ich bliskich na Mszę świętą o 18.00, podczas której odbędą się obłóczyny kandydatów na ministrantów.

 5. W czwartek o 19.00 zapraszamy Zarząd ADMY na spotkanie na plebanii.

 6. W przyszłą sobotę Mszą świątą o godz. 9.00 rozpocznie się Jubileuszowe Skupienie dla Wspólnoty Bóg jest Miłością. W tym roku mija 30 lat działalności wspólnoty. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich, którzy kiedykolwiek związani byli ze Wspólnotą „Bóg jest Miłością”, którzy w tej wspólnocie przeżyli Seminaria Odrodzenia Chrześcijańskiego, a dziś może są w innych wspólnotach. Szczegółowy program znajduje się na gazetce Wspólnoty.

 7. Wypominki za zmarłych podczas modlitwy różańcowej codziennie o 8.15 i 17.15, w niedzielę o 17.15.

 8. Uwaga rodzice dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej: W dniu 17 listopada (sobota) odbędzie się spotknie z krawcową, w celu mierzenia dzieci (stroje komunijne). Zapraszamy na poszczególne godziny następujące klasy: 12.00 - klasa 3 A SP 51 i dzieci z innych szkół; 12.30 - klasa 3 B; 13.00 - klasa 3 C. Prosimy obowiązkowo o obecności i punktualność. Prosimy także, aby na Mszę świętą 18 listopada o godz. 10.30 dzieci przyniosły domowniczki. Zostaną "oddane" dzieciom 25 listopada.

 9.  Przy ołtarzu Wspomożycielki Wiernych wyłożone są puste „torby miłosierdzia”, można je wykorzystać do przyniesienia darów dla najbardziej potrzebujących w przyszłą niedzielę 18 listopada. W tym roku w każdą trzecią niedzielę miesiąca można do kościoła przynieść artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz środki chemiczne, które Parafialny Zespół Caritas przekaże potrzebującym. Prosimy też o zgłaszanie osób będących w trudnej sytuacji materialnej, aby mogli zostać objęci tą pomocą.

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

 11. Z komunikatów Kurii: „Zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej, po której nastąpi poświęcenie Dzwonu Niepodległości „Święty Jan Paweł II”. O godz. 19.00 zostanie wykonane w Katedrze Oratorium słowno-muzyczne z udziałem chórów szczecińskich pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke.”

 12. Wszystkim solenizantom, jubilatom rozpoczętego tygodnia salezjanie życzą błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych.

 13. W ostatnim czasie odeszła do Domu Ojca: Malwina Wrona, l. 80, zam. ul. Derdowskiego. Wieczny odpoczynek….

 14. Modlitwa do św. Michała Archanioła.


Dodał: Ks. Proboszcz 10 November 2018 (14:24)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2019 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu