Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata (25.11.2018 r.)

 

 

Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę naszego kościoła.

 1.  

   

   Zapraszamy dzisiaj do wspólnej modlitwy za zmarłych o godz. 17.15. W poniedziałek wypominki tylko o 8.15. We wtorek i środę o 8.15 i 17.15. W czwartek i piątek tylko o 8.15.

   

 2.  

   Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży w poniedziałek i czwartek o 18.30. Spotkania odbywają się w salce na plebanii.

 3.  

   Wdowy, wdowców i osoby samotne zapraszamy na comiesięczne spotkanie jutro po Mszy świętej o godz. 9.00.

 4. Comiesięczne spotkanie modlitewne dla członków Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL SALOS Szczecin, ich rodziców i trenerów odbędzie się jutro na Mszy świętej o godz. 17.00.

 5.  

   W czwartek rozpoczyna się Nowenna do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Niepokalanej od czwartku na godz. 17.30.

 6.  

   W pierwszą sobotę miesiąca wymiana tajemnic dla Żywego Różańca przed Mszą świętą o godz. 9.00. Po Mszy świętej zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca.

 7.  

   W sobotę, 1 grudnia odbędzie się Dzień Skupienia dla Salezjanów Współpracowników, który poprowadzi ks. Delegat Marcin Nowicki SDB z Lądu. Będziemy gościć Salezjanów Współpracowników z Różańska, Szczecina Gumieniec i Nowogródka Pomorskiego. Początek spotkania o godz. 10.00, koniec o godz.15.00. Zapraszamy Rodzinę Salezjańską oraz wszystkich zainteresowanych.

 8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Prosimy rodziców, aby wspólnie z dziećmi przygotowali lampiony na Raraty, które w naszej parafii będą o godz. 6.30. Po Roratach zapraszamy dzieci na gorący napój i słodką bułkę w Oratorium. Dziękujemy wszystkim, którzy włączą się w przygotowanie posiłków (brakuje nam jeszcze chętnych do pomocy w czwartki i piątki). Po śniadaniu dzieci będą odprowadzne do Szkoły Podstawowej nr 21 lub 51.

 9. Organizujemy pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w dniach: 15-23 marca 2019 roku. Na trasie pielgrzymki oprócz Rzymu, Asyżu, Neapolu, Pompejów, znalazły się miejsca związane m.in. z księdzem Dolindo („Jezu, Ty się tym zajmij”.), księdzem Gobbim (Kapłański Ruch Maryjny), Służebnicą Bożą Charią Corbella Petrelli (ur. 1984 - zm. 2012). Koszt pielgrzymki (9 noclegów): 2270 PLN. Zapisy od grudnia. Organizujemy także pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 13-21 sierpnia 2019.

 10.  

   Z komunikatów Kurii: „Zapraszamy wszystkich do modlitwy i oddania czci relikwiom Św. Ojca Pio (habit, rękawica i bandaż okrywający ranę serca), których peregrynacja odbędzie się w ramach Roku Jubileuszowego 100-lecia otrzymania stygmatów oraz 50-lecia jego śmierci. Modlitwa przez przyczynę św. o. Pio i oddanie czci jego relikwiom będzie w parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie, przy ul. Królowej Korony Polskiej, w środę, 5 grudnia br., w godz. od 15.00 do 23.00.”

 11.  

   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia salezjanie życzą błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych.

 13.  

   W ostatnim czasie odszedł do domu Ojca: Józef Kruk, l. 81, zam. ul. Kaliny (Msza pogrzebowa w środę o 9.45), Bożena Nowotko, l. 79, zam. ul. Kaliny (Msza pogrzebowa w środę o 7.30).

 14.  

   Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

Dodał: Ks. Proboszcz 25 November 2018 (06:00)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2019 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu