Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na 1. Niedzielę Adwentu (02.12.2018r.)


 1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Zadaniem roku duszpasterskiego będzieotwarcie się na Jego działanie oraz refleksja nad sakramentem bierzmowania i jego skutkami.

 2. Trwamy w nowennie do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy dziś na godz. 17.30 na kolejny dzień nowenny.

 3. Od jutra Roraty o 6.30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku po Mszy świętej do Bufetu Matusi Małgorzaty w Oratorium, gdzie będzie na nich czekać śniadanie. Pod opieką sióstr salezjanek i pań katechetek dzieci będą odprowadzone do Szkoły Podstawowej nr 51 i 21.

 4. Od Jutra rozpoczynają się Rekolekcje Szkolne dla SP 51, a w środę dla SP 21. W związku z rekolekcjami – Msze święte o godz. 9.00 od poniedziałku do czwartku będą odprawiane w salce nr 4 – w salce oazowej.

 5. W czwartek po wieczornej Mszy świętej rozpocznie się Jerycho Różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny i Kościoła. O 20.00 na godzinne czuwanie zapraszamy młodzież.

 6. W pierwszy czwartek miesiąca spotkanie dla ministrantów i ich rodzin na Mszy świętej o godz. 18.00.

 7. W pierwszy piątek – odwiedziny chorych od godz. 8.00. Dzieci zapraszamy na Mszę świątą o 17.00. Spowiedź od godz. 16.30. Ostatni dzień Nowenny do Niepokalanej w piątek o 17.45.

 8. W Uroczystość Niepokalanej, 8 grudnia – Msze świętej o godz. 6.30 (Roraty), 9.00 i 18.00. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w godzinie łaski – o 12.00.

 9. Jak co roku Parafialny Zespół Caritas rozprowadza wigilijne świece oraz kartki świąteczne. Można już dziś odebrać także pobłogosławiony opłatek.

 10. Osoby chcące wziąć udział w akcji „Paczuszka dla Maluszka” zaprszamy do zabrania papierowej bombki z choinki, która znajduje się w przedsionku kościoła.

 11. Za tydzień rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Jarosław Wąsowicz – salezjanin.

 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego. W dzisiejszej Niedzieli jest zamieszczony wywiad ze znanym rekolekcjonistą – ks. Piotrem Pawlukiewiczem, który do 8 lat choruje na Parkinsona i dzieli się swoimi przemyśleniami o życiu i cierpieniu. W Magazynie Don Bosco możemy poznać historię księdza Rogera z Afryki, którego na drodze do kapłaństwa wspierał nasz brat zakonny – koadiutor Pan Stefan Sieradz sdb.

 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 14. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: Stefan Orzech, l 90, zam. ul. Witkiewicza; Zbigniew Grzeszyk, l. 66, zam. Szczecin; Maria Kołodziejczuk, l. 81, zam. ul. Witkiewicza; Kazimierz Sługocki, l. 66, zam. Chojna; Wojciech Kaźmierczak, l. 71, zam. ul. Santocka; Wieczny odpoczynek….

 15. Modlitwa do św. Michał

Dodał: Ks. Proboszcz 01 December 2018 (23:14)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2019 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu