Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na 4. Niedzielę Adwentu (23.12.2018 r )

1.    Łączymy się w dniu żałoby narodowej z rodzinami górników, którzy zginęli lub zostali poszkodowani w katastrofie górniczej w czeskiej Karwinie. Przed kościołem zbieramy ofiary, które przekażemy na pomoc poszkodowanym rodzinom za pośrednictwem Caritas w Katowicach.

2.    Zapraszamy dzisiaj na Nowennę do Uroczystości Bożego Narodzenia o godz. 17.30.

3.    Jutro zapraszamy na ostatnie Roraty o 6.30. Zakończenie Nowenny do Uroczystości Bożego Narodzenia po Mszy świętej o 9.00.

4.    Dziękujemy dzieciom, młodzieży i dorosłym zaangażowanym w przygotowanie dekoracji świątecznych.

5.    Wigilijny wieczór jest okazją do przeżywania w naszych domach szczególnej liturgii. Zacznijmy wspólny posiłek od przeczytania fragmentu z Ewangelii wg. św. Łukasza mówiącego o Narodzinach Chrystusa. Dołączmy do niego modlitwę, zwłaszcza za bliskich zmarłych oraz dziękczynną za łaskę wspólnego świętowania prosząc jednocześnie Boga o błogosławieństwo dla wszystkich domowników. Zaprośmy do świątecznego stołu osoby samotne z naszego sąsiedztwa. A śpiew kolęd niech umocni naszą więź z Bogiem i ludźmi.

6.    Zapraszamy w Wigilię na Pasterkę o 22.00 (zapraszamy na tę godzinę osoby z dziećmi i starszych) i o 24.00 (tę Mszę uświetni oprawa muzyczna w wykonaniu naszego parafialnego Chóru Salesianum Młodzi Duchem).

7.    W Uroczystość Bożego Narodzenia – nie będzie Mszy św. o 6.30. Pozostałe Msze święte jak w każdą niedzielę (8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00). O godz. 17.00 zapraszamy na kolędowanie przy żłóbku.

8.    Rozkład kolędy jest zamieszczony na gazetce oraz w Internecie. Kolędę rozpoczniemy 27 grudnia od ulicy Derdowskiego.

9.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

10.                      Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia salezjanie życzą błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych.

11.                      W ostatnim czasie odeszli do domu Ojca: Józef Turowski, l. 76, zam. ul. Witkiewicza. Wieczny...

12.                      Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

Dodał: Ks. Proboszcz 22 December 2018 (16:36)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2019 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu