Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę Zwykłą (03.03.2019 r.)

1. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory śpiewane o 17.30.
2. W poniedziałek zapraszamy na godz. 17.30 na Różaniec w intencji zmarłych. Imiona zmarłych wypisane na kartkach prosimy składać przy ołtarzu Wspomożycielki.
3. W poniedziałek Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o 18.00, którą poprowadzi wspólnota Przymierze Miłosierdzia.
4. Radę Katechetyczną zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 na plebanii.
5. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły – czyli ograniczenie się do spożycia trzech posiłków, w tym jednego do syta (od 18 do 60 roku życia), oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jak w każdy piątek (od 14 r. życia do jego końca).
6. W środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem w naszej parafii, będą odprawiane o godz. 7.00, 8.00 (Szkoła), 9.00, 17.00 z udziałem dzieci i o godz. 18.00. W tym dniu nie będzie nabożeństwa wieczornego.

7. W Środę Popielcową po wieczornej Mszy świętej rozpocznie się JERYCHO RÓŻAŃCOWE, które potrwa do czwartkowej wieczornej Mszy świętej.
8. Przez cały Wielki Post w świątyni będzie można złożyć do puszki jałmużnę postną. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na organizację wakacyjnego wypoczynku dla dzieci z naszej świetlicy.
9. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą się odbywać: 9.30 (dorośli); 17.00 (dzieci); 19.00 (młodzież i dorośli). W tym dniu nie będzie nabożeństwa o 17.30. Na Nabożeństwie o 17.00 i 19.00 będzie udzielana Komunia Święta dla osób, które w tym dniu nie uczestniczyły w Eucharystii.
10. W piątek w jedności z Ojcem Świętym Franciszkiem i Kościołem przeżyjemy dzień przebłagania Boga z grzechy ludzi Kościoła. Stosowne modlitwy zostaną poprowadzone podczas wieczornej Mszy świętej.
11. W przyszłą niedzielę dzieci pierwoszkomunijne na Mszę świętą o 10.30 przynoszą Domowniczki. Po Mszy świętej odbedzie się w kościele spotkanie dla rodziców i dzieci.
12. Od przyszłej niedzieli zapraszamy na Gorzkie Żale o 17.15.
13. Zostały przedłużone zapisy na pielgrzymkę do Włoch, w dniach 25 lipca – 2 sierpnia. Pielgrzymi nawiedzą m.in. grób świętego Jana Pawła II, Asyż, Loretto, oraz miejsca związane ze świętym Janem Bosko. Zapraszamy także na pielgrzymkę do Polskich Sanktuariów (koniec czerwca) oraz do Medjugorie (sierpień). Szczegóły na plakacie przy wejściu do kościoła.
14. W kancelarii można odbierać rozliczenia z US. Na ekranie wyświetlane są nazwiska osób, które zapraszamy po Mszy do kancelarii.
15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. wywiad z ks. Dominikiem Chmielewskim.
16. Wszystkim solenizantom i jubilatom salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.
17. W ostatnim czasie odszedł do Domu Ojca:   + Edward Augustyn, l.88, zam. Wieczny odpoczynek...
18.  Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Ks. Proboszcz 02 March 2019 (15:33)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2019 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu