Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową (14.04.2019 r.)

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach świętych odbywa się poświęcenie palm. O 17.15 zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym.

2. Dobiega końca pierwszy etap budowy dachu polegający na budowie konstrukcji złożonej z dźwigarów i płatwi. Rozpoczęty został jednocześnie drugi etap związany z budową konstrukcji z drewna litego. Każdą osobę ogłądającą postęp prac prosimy o jedno: „Zdrowaś Maryjo”. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na opłacenie bieżących kosztów budowy dachu.

3. Jak co roku w Wielkim Poście Parafialny Zespół Caritas sprzedaje świece wielkanocne, kartki pocztowe, baranki paschalne. Są już do nabycia chlebki wielkanocne.


Informacje dotyczące Triduum Paschalnego:

4. Wielki Czwartek, dzień ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. W Archikatedrze o godz. 10.00, odprawiona będzie Msza Święta Krzyżma, podczas której poświęcone będą oleje święte. Podczas tej Mszy świętej będziemy dziękować Bogu za naszego Arcypasterza w 10 rocznicę Ingresu.

W naszej parafii, Mszę św. Wieczerzy Pańskiej, rozpoczniemy o godz. 18.00, po której przeniesiemy Pana Jezusa do Kaplicy Adoracji. Adoracja Eucharystii w Wielki Czwartek potrwa do 24.00. Nie będzie w tym dniu Mszy o 7.00 ani o 9.00 rano.

5. W Wielki Piątek adorację rozpoczniemy od godz. 6.00. Zapraszamy na godz. 8.00 na śpiewaną Jutrznię.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu nie odprawia się Mszy świętej.

O godz. 15.00 w Wielki Piątek odprawimy nabożeństwo Drogi Krzyżowej i odmówimy pierwszy dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracja przy Grobie trwać będzie całą noc.

6. Okazja do spowiedzi w Wielki Piątek od godz. 8.30 do godz. 17.00, a także przez całą noc z piątku na sobotę (Noc Konfesjonałów).

7. W Wielką Sobotę – Jutrznia o 8.00. Poświęcenie pokarmów od 9.00 do 16.00.

Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 20.00 i zakończy Procesją Rezurekcyjną. Prosimy o przygotowanie asysty do prowadzenia kapłana i niesienia baldachimu, jak też o przygotowanie i odświeżenie emblematów procesyjnych. Przynosimy ze sobą świece. Przed liturgią o godz. 19.30 odmówimy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, Msza św. z procesją Wielkanocną będzie o godz. 6.00. Następne Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę (8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00). W II dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny -  Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedziele z wyłączeniem Mszy o 13.15.


9. Dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się przekazać 1 % na działalność wychowawczą prowadzoną przez naszą Parafię. Prosimy o podpisanie lub odebranie w kancelarii złożonych dokumentów.


10. Zapraszamy Mężczyzn do udziału w 8. pielgrzymce organizowanej przez naszą Parafię do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Wyruszamy autokarem 27 kwietnia o godz. 5.00. Ostatni etap drogi (około 13 km) pokonujemy pieszo. Można również dojechać na samą Mszę świętą, która rozpocznie się o godz. 11.30. Chętnych mężczyzn prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.

11. Próby dla dzieci pierwoszkomunijnych – w poniedziałek i wtorek (15 i 16 kwietnia)– o 16.30.

12. W środę po wieczornej Mszy świętej – zapraszamy chętnych mężczyzn i młodzieńców do pomocy przy przygotowaniu świątecznych dekoracji.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

14. Z Komunikatów Kurii: Rekolekcje wielkopostne „Na progu Paschy” odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w dniach od 15 do 17 kwietnia br.

15. W ostatnim czasie odeszli do domu Ojca: + Stanisław Złamaniec, l. 70, zam. ul. Derodowskiego; + Wanda Kozibura, l. 93, zam. ul. 26 Kwietnia. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

16. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

Dodał: Ks. Proboszcz 13 April 2019 (11:22)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2019 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu