Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową (28.03.2021 r.)

 1. Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm odbywa się na wszystkich Mszach świętych.

 2. W związku z wprowadzonym nowym rozporządzaniem dotyczącym osób uczestniczących w liturgii informujemy, że w dniu dzisiejszym Msze św. o godz. 10.30 i 12.00 będą odbywać się dodatkowo w tymczasowej kaplicy na Sali Sportowej w naszej szkole. Przypominamy o konieczności zasłonięcia nosa i ust oraz zachowaniu dystansu.

 3. Od dłuższego czasu w niedziele są odprawiane dodatkowo Msze święte o godzinie 15.30 i 16.30, na których jeszcze jest wiele dostępnych miejsc.

 4. Od dzisiejszej niedzieli w pomieszczeniu biblioteki (wejście do kancelarii) został uruchomiony konfesjonał dla osób słabo słyszących.

 5. Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale o 17.15.

 6. Przypominamy, że w Internecie na kanale YouTube Jan Bosko Szczecin jest dostępna transmisja „na żywo” wszystkich naszych nabożeństw i Mszy świętych.

 7. We wtorek nie będzie spotkania Wspólnoty Bóg jest Miłością.

 8. Uprzejmie prosimy o ponowne zgłaszanie chęci udziału w Liturgii Triduum Paschalnego. Z uwagi na ograniczenie liczby osób w kościele, prosimy jednak o wybranie tylko jednego z trzech dni. Zarówno w czwartek jak i w sobotę po zakończonej liturgii, a w piątek po adoracji Krzyża, będzie możliwość przyjęcia Komunii świętej.

 9. Liturgia Wielkiego Czwartku rozpocznie się o godzinie 18.00. Po Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej będzie możliwość adoracji do godziny 24.00.

 10. W Wielki Piątek zapraszamy na śpiewaną Jutrznię o godzinie 8.00, o godz. 15.00 Droga Krzyżowa w kościele, liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 18.00. Po jej zakończeniu będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Przez całą noc będzie możliwość spowiedzi świętej.

 11. Godziny spowiedzi świętej w czwartek i piątek oraz propozycja godzin adoracji dla poszczególnych grup jest zamieszczona na gazetce i stronie internetowej.

 12. Przez całą Wielką Sobotę będzie możliwa Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim. Jutrznia w Wielką Sobotę o godz. 8.00, po niej Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. Od godziny 9.00 do 16.00 przed kościołem będzie poświęcenie pokarmów, bez gromadzenia się. W sposób ciągły dwóch kapłanów będzie święcić pokarmy.

 13. W sobotę w naszej parafii wymiana tajemnic dla Żywego Różańca na miesiąc kwiecień. Ze względu na ograniczenia epidemiczne nie będzie spotkania w kościele. Intencje dla Zelatorów będą wyłożone przed Jutrznią przy obrazie św. Józefa. Zelatorzy przeprowadzą wymianę tajemnic i przekażą intencje członkom swoich Róż w umówiony z nimi sposób. Zapraszamy również na Męski Różaniec w Bazylice św. Jana Chrzciciela o godz. 7.00.

 14. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na tę liturgie przynosimy świece chrzcielne. Po procesji będzie udzielona Komunia święta dla osób uczestniczących zdalnie.

 15. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego obowiązują nas limity osób. Pierwsza Msza święta o godz. 6.00 (!), wyjątkowo nie będzie procesji. Kolejne Msze św. o godz. 8.00, 9.15, 10.30 (w dwóch miejscach), 12.00 (w dwóch miejscach), 13.15, 15.30, 16.30 i 18.00. Nie będzie wieczornego nabożeństwa.

 16. W nocy z 25 na 26 marca 2021 r. doszło do tragicznego w skutkach pożaru na szczecińskim Krzekowie. Przy ulicy Różany Zakątek niemal doszczętnie spłonął dom dwóch rodzin, które straciły dach nad głową. W Pożarze zginął 10-letni chłopiec, jego tata jest w ciężkim stanie w szpitalu. Zachęcamy do wsparcia tych rodzin na portalu zrzuta.pl pod tytułami zbiórki: „Wsparcie dla 4-osobowej rodziny z Krzekowa ocalałej z pożaru” oraz „Pomoc dla kol. Joanny i jej Rodziny".

 17. Kancelaria otwarta będzie tylko we wtorek i środę.

 18. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 19. W ostatnim czasie odeszła do Domu Ojca:
  + Marianna Karczmarczyk, l. 85, zam. Szczecin.
  Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie...

 20. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Grzegorz 27 marca 2021 (17:24)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2021 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu