Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę zwykłą (04.07.2021 r.)

 1. Od dzisiejszej niedzieli obowiązuje „wakacyjny” rozkład Mszy świętych i nabożeństw. Msze św. w niedzielę będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o 13.15 i 15.30. Nabożeństwa wieczorne w czasie wakacji w każdą środę i sobotę, oraz w pierwszy poniedziałek, czwartek i piątek miesiąca. Przypominamy, że nasza świątynia jest otwarta przez cały dzień (od pierwszej do ostatniej Mszy świętej), zachęcamy do indywidualnego nawiedzenia Najświętszego Sakramentu. Do praktyki spowiedzi o godz. 15.00 powrócimy po wakacjach.
   
 2. Od jutra rozpoczyna się drugi turnus półkolonii dla dzieci, organizowany przez Fundację Symfonia Młodości imienia księdza Lucjana Gierosa SDB.
   
 3. W poniedziałek o godz. 17.30 będziemy modlić się za zmarłych polecanych w Wypominkach. Imiona zmarłych wypisane na kartkach prosimy składać przy ołtarzu Wspomożycielki.
   
 4. We wtorek po wieczornej Mszy świętej rozpocznie się Jerycho Różańcowe. Zachęcamy osoby, które dotychczas jeszcze nie wzięły udziału w tej modlitwie, aby znalazły jedną godzinę w nocy z wtorku na środę, lub w środę w ciągu dnia i przeznaczyły ją na godzinną adorację i modlitwę różańcową w intencji Kościoła i Ojczyzny.
   
 5. W pierwszą środę miesiąca, po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo do św. Józefa.
   
 6. Zapraszamy mężczyzn do pomocy przy postawieniu ogrodzenia od strony ul. Witkiewicza: w przyszłą sobotę (10 lipca) od godz. 8.00. Prace będą trwały kilka godzin, gdyby ktoś dysponował tylko jedną lub dwoma godzinami, to także prosimy o przyjście.
   
 7. We wrześniu, w dniach od 16 do 23, w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Misje u stóp Krzyża. Na stronie parafialnej zamieszczony jest „roboczy” program tych misji.
   
 8. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Inauguracja pielgrzymki nastąpi w poniedziałek podczas Mszy świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na portalu społecznościowym: facebook.com/mysliborska.
   
 9. Z komunikatów Kurii:
  „Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędą się 10 lipca br. o godz. 12.00, pod Pomnikiem Ofiar Nacjonalistów Ukraińskich na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Uroczystość zostanie poprzedzona Mszą świętą o godz. 10.30 w intencji ofiar i członków ich rodzin, w kościele rektoralnym pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych, przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie.”
   
 10. Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie zgodnie z rozkładem wakacyjnym, czyli we wtorek i piątek (16.00–17.30).
   
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.
   
 12. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Krzysztof Skorupa, l. 60, zam. ul. 26 Kwietnia;
  + Bolesław Wichlaj, l. 66, zam. Szczecin;
  + Teresa Zawadzka, l. 84, zam. ul. 26 Kwietnia;
  + Janina Lutkiewicz-Henselewska, l. 106, zam. ul. Santocka.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie...
   
 13. Modlitwa do św. Michała Archanioła.
   

Dodał: Grzegorz 03 lipca 2021 (17:00)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2021 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu