Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę zwykłą (12.09.2021 r.)

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej siostrę salezjankę Teresę Manicką, która od tego roku rozpoczyna pracę duszpasterską w Szczecinie. Siostra Teresa jest katechetką w Szkole Podstawowej nr 21 oraz włącza się w duszpasterstwo dzieci i młodzieży. Życzymy Siostrze Bożego błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 2. Zapraszamy dzisiaj na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy o godz. 17.30.

 3. Organizujemy wyjazd autokarem na Uroczystość Konsekracji i Ustanowienie Sanktuarium bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędą się w najbliższą sobotę (18 września) w Kobylance k. Stargardu. Prosimy chętne osoby o zgłaszanie się dzisiaj po Mszy świętej do zakrystii. Wyjazd będzie w sobotę o godz. 14.00. Powrót w sobotę wieczorem. Koszt: 10 zł. Od ilość chętnych osób uzależniamy wybór środka transportu.

 4. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie po wieczornej Mszy świętej.

 5. We wtorek, osoby które nie będą uczestniczyć w uroczystościach w katedrze, zapraszamy na Nabożeństwo Uzdrowienia: o godz. 17.30 – Różaniec, następnie Msza święta i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duchowe i fizyczne.

 6. Młodzież z klasy 7 i 8 oraz chętne osoby ze szkół średnich zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, które odbędzie się w środę (15 września) o godz. 19.00 w kościele.

 7. Od czwartku rozpoczynają się w naszej parafii Misje u Stóp Krzyża. W czwartek o godz. 17.30 powitamy w naszej świątyni relikwie Krzyża świętego i krzyż świętego Ottona. Mszy świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Biskup Henryk Wejman. Wieczorna modlitwa obejmie także Drogę Krzyżową o godz. 20.00 i Apel Jasnogórski o 21.00. Na przygotowanych ulotkach znajduje się szczegółowy program nabożeństw w dniach Misji.

 8. Dziękujemy wszystkim osobom, które zakupiły artykuły papiernicze dla dzieci i młodzieży objętych opieką przez naszą Świetlicę Środowiskową.

 9. Z komunikatów Kurii:
  W dniu 2 października w Chojnie odbędzie się Archidiecezjalny Dzień Młodych, na który planujemy wyjazd z młodzieżą z naszej parafii.

 10. Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie we wtorek, środę i piątek (9.30–10.30 i 16.00–17.30).

 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 12. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Leon Nikończuk, l. 89, zam. ul. Santocka;
  + Jadwiga Twarowska, l. 91, zam. ul. Santocka;
  + Józef Madej, l. 79, zam. ul. Derdowskiego.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie...

 13. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Gregory 11 września 2021 (17:47)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2021 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu