Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćZapraszamy na Nabożeństwo do św. Józefa (1 czerwca)

Wspólnota św. Józefa, działająca przy parafii św. Jana Bosko w Szczecinie, serdecznie zaprasza w pierwszą środę miesiąca, 1 czerwca br. o godz. 18.00 na Mszę św. i Nabożeństwo do św. Józefa.

⚔💪 0️⃣1️⃣▪️0️⃣6️⃣▪️2️⃣0️⃣2️⃣2️⃣ 💪⚔

Święty Józef jest bardzo podobną postacią do Abrahama. Był to mąż sprawiedliwy i pełen wiary. Jego życie nie było sielanką, ale ciągłą próbą wiary. takim zapytaniem: „Wierzysz mi naprawdę?”. Nawet jeśli ci się w życiu nie układa, nawet jeśli Twoje życzenia i najskrytsze pragnienia się nie spełniają: Czy wierzysz mi naprawdę…? Czy wierzysz mi wtedy kiedy cierpisz? Święty Józef był cieślą i pozostał cieślą. Nie został ani papieżem, ani biskupem, ani kapłanem. Ten zwykły człowiek ”pracownik fizyczny” jest ponad papieżami, biskupami, apostołami – najbliższy Jezusa i Matki Bożej. Jest więc poufne miejsce dla zapomnianych, bez godności zewnętrznych, a tak bliskich Bogu. Co stanowi o bliskości z Jezusem? Nie wiedza, nie nauka, nie dyplomy, nie odznaczenia, nie posady, nie urzędowe stanowiska, ale tęsknota za Bogiem i trwanie przy Matce Bożej. Zwiastowanie Anielskie u Józefa odbyło się nocą. Przyjął dziecko i Maryję nie ze względu na to, że kochał Maryję, ale dlatego, że „przyłożył ucho” do Pana Boga.

Kiedy stajemy wobec trudnych sytuacji, zwracajmy się do Boga, bo to, co najważniejsze przychodzi zawsze z wysoka, spoza rozumowania… możemy to nazwać snem, ale to więcej jak sen.

Źródło: nowiny.pl

Serdecznie zapraszamy
Wspólnota Świętego Józefa 😇⚔❤🙏

Data publikacji: 01.05.2022 r.

Dodał: Grzegorz 23 maja 2022 (08:00)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2022 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu