Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu (05.12.2021 r.)

 1. Dziś kolejny dzień nowenny do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Nowennę o godz. 17.15.
   
 2. Przed kościołem przeprowadzamy zbiórkę ofiar na przygotowanie paczek dla dzieci i młodzieży z naszej świetlicy środowiskowej.
   
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu wczorajszym przekazali artykuły spożywcze i chemiczne w sklepie LIDL. Dziękujemy także młodym wolontariuszom, członkom Parafialnego Zespołu Caritas i Siostrom Salezjankom za przeprowadzenie zbiórki. Prosimy o zgłaszanie do Parafialnego Zespołu Caritas osób potrzebujących pomocy. Osoby, które chciałyby przekazać dary dla potrzebujących, prosimy o zabranie „Torby Miłosierdzia”, które są wyłożone przy ołtarzu Wspomożycielki.
   
 4. Zapraszamy na Roraty o godz. 6.30 od poniedziałku do soboty.
   
 5. W poniedziałek o godz. 17.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej za zmarłych, których imiona wypisane na kartkach składamy przy ołtarzu Wspomożycielki. Nowenna do Niepokalanej zostanie odprawiona bezpośrednio po wypominkach.
   
 6. Zebranie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej.
   
 7. Także w poniedziałek, po wieczornej Mszy świętej, rozpocznie się 24 godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do włączenia się chociaż w jedną z 24 godzin Jerycha Różańcowego.
   
 8. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w naszej parafii o godz. 6.30 (Roraty), 9.00, 12.00 (dodatkowa Msza święta w Godzinie Łaski) i 18.00.
   
 9. W piątek zapraszamy mężczyzn na modlitwę „1000 Róż dla Maryi”, która rozpocznie się o godz. 17.00 w Sanktuarium MB Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym, skąd uczestnicy przejdą w procesji różańcowej do naszego kościoła parafialnego.
   
 10. W sobotę przypadają imieniny księdza Waldemara Grzelca. Z uwagi na swoje obowiązki ksiądz solenizant odprawi Mszę świętą o godz. 7.00 w domu zakonnym. Zachęcam do modlitwy w intencji księdza solenizanta.
   
 11. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ksiądz Sebastian Stasiak - ze zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej.
   
 12. Również w przyszłą niedzielę – 12 grudnia – o godz. 15.00 w naszym kościele rozpocznie się procesja różańcowa w intencji Ojczyzny. Z naszego kościoła udamy się na Jasne Błonia, gdzie przy pomniku świętego Jana Pawła II zakończymy modlitwę.
   
 13. Absolwentów naszych Szkół przy ulicy św. Jana Bosko zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie w dniu 16 grudnia o godz. 18.00.
   
 14. Zachęcamy do włączenia się w akcję Paczuszka dla maluszka. Chętni mogą wziąć symboliczną bombkę z choinki w wejściu kościoła.
   
 15. Parafialny Zespół Caritas jak co roku rozprowadza Świece Caritas. Można też nabyć kartki świąteczne oraz wigilijne opłatki. Ministranci rozprowadzają poświęcone sianko na stół wigilijny.
   
 16. Z komunikatów Kurii:
  „13 grudnia br., w 40. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana, w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie o godz. 18.00.”
   
 17. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna we wtorek, środę i piątek (9.30–10.30 i 16.00–17.30).
   
 18. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.
   
 19. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Lidia Andrzejewska-Potemska, l. 69, zam. ul. Santocka;
  + Marianna Szymczyk, l. 72, zam. ul. Kaliny;
  + Władysław Zamęcki, l. 74, zam. ul. Santocka;
  + Feliks Pisulski, l. 75, zam. ul. Gruszkowa;
  + Wiktor Stawarczyk, l. 81, zam. 26 Kwietnia.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie...
   
 20. Modlitwa do św. Michała Archanioła.
   

Dodał: Grzegorz 04 grudnia 2021 (18:00)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2022 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu