Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęć



Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę zwykłą (16.01.2022 r.)

 1. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej alumnów Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Po Mszach św. przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz szczecińskiego seminarium.
   
 2. Zapraszamy dzisiaj na kolędowanie o godz. 17.15.
   
 3. Rozpoczynamy ostatni tydzień wizyty duszpasterskiej. Dla przypomnienia, na gazetce przy wejściu do kościoła zamieszczona jest lista adresów domów, których mieszkańcy zaprosili nas w najbliższym tygodniu.
   
 4. W związku z wizytą duszpasterską, w tygodniu o godz. 17.30 odmawiany będzie Różaniec.
   
 5. W środę, 19 stycznia, przypadają imieniny ks. Henryka i ks. Mariusza. Za księży solenizantów będziemy modlić się na Mszy świętej o godz. 18.00.
   
 6. W sobotę, o godz. 3.00 rano grupa 23 mężczyzn ze wspólnoty Wojowników Maryi uda się na spotkanie formacyjne w Łodzi.
   
 7. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie bł. Laury Vicuny, która jest patronką wspólnoty Sióstr Salezjanek pracujących w naszej parafii. Razem z Siostrami uczcimy błogosławioną Laurę na Mszy świętej o godz. 9.00.
   
 8. Już dziś zapowiadamy rekolekcje przed uroczystością odpustową w tym miesiącu, które poprowadzi ksiądz Dominik Chmielewski SDB. Rekolekcje odbędą się w dniach 28, 29 i 30 stycznia (piątek - niedziela). Nauki w piątek i sobotę o godz. 9.00 i 18.00. W niedzielę na wszystkich Mszach świętych.
   
 9. W pierwszym tygodniu ferii (31 stycznia - 4 lutego), pod patronatem Fundacji księdza Lucjana Gierosa SDB organizujemy półkolonie zimowe dla dzieci. Koszt 200 zł. Karty uczestnika są do odbioru w kancelarii lub zakrystii po Mszach świętych.
   
 10. Jak co roku zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz prowadzonej działalności przez salezjanów. Z dotychczas uzyskanych środków została w części sfinansowana wymiana nawierzchni boiska przy naszym Oratorium (koszt całości to 50 tys. zł, w tym około 12 tys. zł z 1%).
   
 11. Kurs przedmałżeński odbędzie się w dniach: 19, 20, 26 i 27 lutego. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej.
   
 12. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko przed południem: we wtorek, środę i piątek (9.30-10.30). We wszystkich ważnych sprawach można umówić się telefonicznie na spotkanie.
   
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.
   
 14. W ostatnim czasie odeszły do Domu Ojca:
  + Janina Róg, l. 81, zam. ul. 26 Kwietnia;
  + Irena Chorążewska, l. 81, zam. ul. 26 Kwietnia;
  + Irena Wypchło, l. 88, zam. ul. Kaliny.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie...
   
 15. Modlitwa do św. Michała Archanioła.
   

Dodał: Grzegorz 15 stycznia 2022 (17:16)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2022 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu