Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (17.04.2022 r.)

Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja!
Prawdziwie Zmartwychwstał, Alleluja!

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kierujemy słowa serdecznych życzeń do naszych Parafian, Sióstr Salezjanek, sympatyków św. Jana Bosko, całej Rodziny Salezjańskiej, wszystkich współpracowników i zawsze mile widzianych gości.

Chrystus Zmartwychwstały niech zwycięży wszelkie oznaki śmierci, piekła i grzechu w naszych sercach, rodzinach, wspólnotach i całym świecie. A nasze z Nim spotkanie, niech uczyni z nas świadków i nosicieli „pokoju, jakiego świat dać nie może”.

Zdrowych i Błogosławionych
Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

 1. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się przygotowania świąt w naszej parafii. Współbraciom Salezjanom, na czele z ks. Dyrektorem Dariuszem, za posługę w sakramencie pokuty i pojednania. Służbie liturgicznej, na czele z ks. Mateuszem. Dzieciom i młodzieży. Dziękuję Siostrom Salezjankom za zaangażowanie się w liturgię i przygotowania. Pani Adrianie Kowalskiej za przygotowanie i poprowadzenie chóru. Bractwu Śpiewaczemu z Tanowa, które skutecznie wzmocniło nasz parafialny zespół. Państwu Krystynie i Robertowi Mijalom, za przygotowanie ołtarza adoracji i grobu pańskiego. Paniom: Ewie i Renacie za obrusy i inne dekoracje. Panu kościelnemu Wiesławowi i panu organiście Mateuszowi. Dziękuję wspólnocie Neokatechumenatu za odświeżenie sztandarów procesyjnych. Parafialnemu Zespołowi Caritas za przeprowadzoną akcję wielkanocną dla najbardziej potrzebujących. Całemu orszakowi procesyjnemu. Wam wszystkim za wspólną modlitwę i wszelkie wyrazy życzliwości.
   
 2. Dzisiaj Msze święte o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00.
   
 3. Zapraszamy na nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Nowenna będzie odprawiana codziennie do najbliższej soboty o godz. 17.30.
   
 4. Jutro, w drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę (6.30, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00).
   
 5. W sobotę, 23 kwietnia po raz jedenasty odbędzie się pielgrzymka mężczyzn do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej parafii.
   
 6. Także w sobotę, na godzinę 16.30 zapraszamy młodzież na kolejne spotkanie organizacyjno-formacyjne, przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku.
   
 7. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Z inicjatywy Caritas, ten dzień jest obchodzony jako „Dzień Dobra” - szczegóły na banerze przy kościele. W tym dniu, w naszej wspólnocie młodzież przygotowująca się do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, po każdej Mszy świętej przeprowadzi zbiórkę ofiar do puszek oraz poczęstuje wiernych „Bożymi Krówkami” z cytatami świętych.
   
 8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko we wtorek i środę po południu (16.00-17.30). W sprawach pilnych prosimy umawiać się telefonicznie.
   
 9. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Regina Przybył, l. 80, zam. ul. Derdowskiego;
  + Aniela Krochmal, l. 92, zam. ul. Jodłowa;
  + Antonina Cieślak, l. 89, zam. ul. Santocka;
  + Stanisław Wojtanowski, l. 81, zam. ul. 26 Kwietnia.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…
   
 10. Modlitwa do św. Michała Archanioła.
   

Dodał: Grzegorz 16 kwietnia 2022 (19:00)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2022 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu