Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy (12.06.2022 r.)

 1. Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe dzisiaj i w tygodniu o godz. 17.30.

 2. We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Uzdrowienia, które rozpocznie się Nabożeństwem Czerwcowym o godz. 17.30, następnie Msza Święta o godz. 18.00 i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie fizyczne i duchowe oraz egzorcyzmowanie wody, oliwy i soli.

 3. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa - Boże Ciało. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.15, 10.30 i 18.00. Tego dnia nie będzie Mszy Świętych o godz. 12.00 i 13.15, oraz wieczornego nabożeństwa.

  Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wyruszy uroczysta procesja Eucharystyczna, która przejdzie ulicami naszej parafii. Jeden ołtarz, umieszczony na samochodzie, zatrzyma się na ulicach: osiedlowej 26 Kwietnia, Kaliny, Derdowskiego i Kmiecej. Prosimy o dekorację okien symbolami Eucharystycznymi. Rodziców dziewczynek sypiących kwiaty prosimy o kontakt z siostrami salezjankami, które przekażą informację na temat tej posługi w czasie procesji. Młodzież, zwłaszcza tegorocznych bierzmowanych, prosimy o przyjście na procesję z założonymi na szyi krzyżami, które otrzymali z racji bierzmowania.

  Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe i procesję Eucharystyczną o godzinie 17.30.

 4. W sobotę, 18 czerwca przypadają imieniny siostry Elżbiety Młynarczyk FMA. Składamy serdeczne życzenia i zapewnienie o modlitwie. Na Mszę Świętą w intencji siostry solenizantki wyjątkowo zapraszamy w następną sobotę, 25 czerwca o godz. 9.00.

 5. W przyszłą niedzielę, przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek w ramach inspektorialnej akcji wsparcia dla córki pana organisty w Parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Kobylance. Dwuletnia Michalinka urodziła się z ciężką wadą serca. Klinika w Bostonie chce podjąć się rekonstrukcji małego serduszka, jednak koszt operacji to ponad milion złotych. Bez pomocy i wsparcia rodzice Michalinki nie są w stanie sami tej kwoty uzbierać.

 6. W Dniu Ojca, 23 czerwca zapraszamy na Uwielbienie "Powróćmy dziś do Pana". Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 18.00, a po Eucharystii zaproszony zespół z Podkarpacia poprowadzi Uwielbienie.

 7. W pierwszych dwóch tygodniach wakacji tradycyjnie Fundacja im. księdza Lucjana Gierosa organizuje półkolonie dla dzieci. Karty uczestników można odbierać w kancelarii, zakrystii lub Oratorium.

 8. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek, środę i piątek, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).

 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 10. Pomódlmy się za tych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Czesława Głuszczak, l. 79, zam. ul. Santocka;
  + Janina Mojka, l. 93, zam. ul. 26 Kwietnia;
  + Henryk Cichoń, l. 78, zam. ul. Kaliny;

  oraz za wszystkich zmarłych w tych dniach na Ukrainie.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…
   
 11. Modlitwa do św. Michała Archanioła.
   

 

Dodał: Grzegorz 11 czerwca 2022 (17:04)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2023 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu