Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę zwykłą (07.08.2022 r.)

W dniu 5 sierpnia, o godz. 18.15 odszedł do Domu Ojca nasz współbrat ks. Stanisław Styrna, który w sumie przez prawie 30 lat pracował w parafii św. Jana Bosko w Szczecinie.

Ksiądz Stanisław przez wiele lat prowadził Salezjańską Wspólnotę Charyzmatyczną „Bóg jest Miłością”, organizował pielgrzymki, rekolekcje, nabożeństwa uzdrowienia, seminaria odrodzenia życia chrześcijańskiego. Był cenionym spowiednikiem kapłanów, osób konsekrowanych i świeckich. Ostatnie lata życia spędził nie opuszczając Domu Zakonnego. Tutaj codziennie koncelebrował Mszę Świętą. W dniu swojej śmierci także sprawował Eucharystię i umocniony Ciałem Pana Jezusa w 89 roku życia oraz 71 roku życia zakonnego oraz 62 kapłaństwa, przeszedł do wieczności.

Pogrzeb księdza Stanisława odbędzie się we wtorek, 9 sierpnia w naszym kościele. O 11.30 rozpocznie się modlitwa przy trumnie z ciałem naszego współbrata. Msza Święta pogrzebowa o godz. 12.30 zakończy się przewiezieniem ciała do kwatery salezjańskiej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli księdzu Stanisławowi w ostatnich latach. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Renaty i pani doktor Kamy oraz innych świeckich osób.

 1. Trwa Jerycho Różańcowe, które odbywa się w salce nr 4 do godz. 13.00, po tej godzinie modlitwy będą kontynuowane w kościele i potrwają do dzisiejszej wieczornej Mszy Świętej.
   
 2. Dzisiaj kolejna, 90 osobowa grupa wyjeżdża na obóz wychowawczo-sportowy SL SALOS Szczecin do Głogowa. Ogarniamy uczestników i kadrę, na czele z Prezesem księdzem Tadeuszem Balickim, serdeczną modlitwą.
   
 3. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu na czas miesiąca sierpnia oraz do odnotowania tego postanowienia w księdze trzeźwości, która znajduje się przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego. W tym roku hasłem kościelnej działalności trzeźwościowej jest: „Posłani w pokoju Chrystusa budujmy trzeźwą i wolną Polskę”.
   
 4. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 23.00 wyrusza autokarowa pielgrzymka do Medjugorje.
   
 5. Zapraszamy na Nabożeństwa wieczorne o godz. 17.30 w tym tygodniu: w środę - do Wspomożycielki Wiernych, w sobotę - Różaniec.
   
 6. Tak jak w ubiegłych latach, młodzież przygotowująca się do udziału w Światowych Dniach Młodzieży na Uroczystość Wniebowzięcia NMP przygotowuje wiązanki ziół, które będzie można otrzymać i poświęcić w dniu 15 sierpnia.
   
 7. Wszystkim solenizantom, jubilatom i przybywającym na wakacje gościom, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.
   
 8. Kancelaria w tym tygodniu czynna będzie we wtorek i piątek, tylko po południu (16.00-17.30).
   
 9. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + ks. Stanisław Styrna, l. 89, zam. ul. św. Jana Bosko;
  + Genowefa Czepryk, l. 83, zam. ul. Witkiewicza;
  + Kazimierz Zelkowski, l. 83, zam. ul. 26 Kwietnia;
  + Jacek Opłatkowski, l. 47, zam. ul. Derdowskiego;
  + Antoni Sodo, l. 87, zam. ul. Kaliny;
  + Zuzanna Stempniewicz, l. 73, zam. ul. Kaliny.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie...
   
 10. Modlitwa do św. Michała Archanioła.
   

Dodał: Grzegorz 06 sierpnia 2022 (18:00)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2022 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu