Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę zwykłą (16.10.2022 r.)

 1. Obchodzimy dzisiaj w Kościele XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Młodzież z Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia prowadzi zbiórkę na cel pomocy finansowej zdolnym młodym ludziom w trudnej sytuacji materialnej.
   
 2. Osoby, które chciałyby włączyć się do Żywego Różańca prosimy o wypełnienie przygotowanych do tego celu kartek.
   
 3. Od dzisiejszej niedzieli będziemy odmawiać modlitwę przygotowującą nas do Misji Świętych, które nasza parafia będzie przeżywać w kwietniu przyszłego roku. W tej intencji chcemy zaproponować również Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 do 18.00. Cichą adorację rozpocznie Koronka do Bożego Miłosierdzia. W tym tygodniu adoracja będzie w poniedziałek i wtorek. Prosimy chętne osoby o wybranie konkretnej godziny, aby przez cały czas ktoś adorował Najświętszy Sakrament.
   
 4. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe o godzinie 17.30. W tygodniu wspólnie odmawiamy różaniec w kościele także po Mszy Św. o godz. 9.00.
   
 5. We wtorek zapraszamy na spotkanie modlitewne wspólnoty Bóg jest Miłością po wieczornej Mszy Świętej.
   
 6. Wszystkich członków Stowarzyszenia ADMA zapraszamy w sobotę, 22 października na Eucharystię o godz. 9.00. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie formacyjne w Starym Oratorium.
   
 7. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna tydzień modlitwy w intencji misji. Przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz projektów misyjnych.

 8. Od przyszłej niedzieli, 23 października po Mszach Świętych młodzież (ministranci i OAZA) będzie rozprowadzać znicze. Dochód z tej sprzedaży zostanie przeznaczony na bieżące potrzeby tych grup młodzieżowych naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.

 9. Po wieczornej Mszy Świętej w niedzielę, 23 października zapraszamy na spotkanie formacyjne dla uczestników wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 r. Zapraszamy zainteresowaną wyjazdem młodzież od 14 roku życia.

 10. W kościele wyłożone są kartki na Wypominki za zmarłych. Tradycyjnie będą odczytywane od 2 listopada, podczas różańca o godz. 8.20 i 17.15. Na kartce prosimy zaznaczyć, czy mają być czytane rano czy po południu. Tygodniowy grafik jest zamieszczony na gazetce.
   
 11. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek, środę i piątek, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).
   
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.
   
 13. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Henryk Szulerecki, l. 72, zam. ul. Santocka;
  + Adela Dunst, l. 79, zam. ul. Kaliny;
  + Maria Przygoda, l. 85, zam. ul. 26 Kwietnia.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie...
   
 14. Modlitwa do św. Michała Archanioła.
   

 

Dodał: Grzegorz 15 października 2022 (17:00)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2022 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu