Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęć



Salezjański Dzień Misyjny 2022

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

Celem ożywienia misyjnego jest wywołanie u wszystkich chrześcijan postawy gotowości do brania udziału w powszechnym posłannictwie Kościoła. Cały Lud Boży powinien czuć się odpowiedzialny za ewangelizację wszystkich narodów. Jedną z oznak dojrzałości życia chrześcijańskiego Kościoła lokalnego jest obecność ducha misyjnego. Prawdziwe ożywienie prowadzi więc do owocnego zaangażowania, zwłaszcza w modlitwie, ofierze, wspieraniu powołań misyjnych, współpracy ekonomicznej oraz koordynacji działań.

Wspólnota kościelna, świadoma, że Chrystus powierzył jej misję «przekazywania» Ewangelii, wykorzystuje do realizacji tego zadania wszelkie środki, w tym także najnowocześniejsze. Misyjność to nie teoretyczne hasło Kościoła, ale podstawowe zadanie do wypełnienia. To otwarcie własnych granic i gotowość dzielenia się skarbem wiary. Zatem, misje będąc sprawą naszej wiary, powinny być zasadniczym elementem pasterskiego posługiwania i nie mogą stanowić jedynie egzotycznej akcji duszpasterskiej. Módlmy się o ducha zaangażowania i współpracy dla wszystkich chrześcijan na całym świecie, aby stale towarzyszył im zapał misyjny, a Bóg błogosławił im ich wysiłkom, by kiedyś nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.

Tegoroczny Salezjański Dzień Misyjny ma być pomostem między animacją misyjną a komunikacją społeczną, podejmując temat głoszenia Ewangelii w świecie mediów społecznościowych.

Jego hasłem są słowa: "Głosić Chrystusa dzisiaj".

Jako Inspektoria Pilska Salezjański Dzień Misyjny pragniemy przeżywać w niedzielę, 23 października 2022 roku. W związku z tym, w najbliższych dniach na stronie pila.salezjanie.pl oraz na facebook.com/salezjanie będą publikowane pewne treści mające na celu przybliżenie tematu tegorocznego SDM.

Chcemy również wesprzeć materialnie wspólnotę parafialną w Rukago (Burundi), aby mogła przeprowadzić szkolenie katechistów i animatorów Oratorium.

Szczegóły zbiórki: pomagam.pl/burundi

Dodał: Grzegorz 24 października 2022 (21:32)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2022 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu