Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu (26.03.2023 r.)

 1. Zapraszamy dziś na Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.

 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w ramach przygotowań do Misji Świętych, w poniedziałek i wtorek, od godz. 15.00 do 17.50.

 3. W środę zapraszamy na Hołd Wspomożycielce, w czwartek na nabożeństwo z modlitwą o powołania o godz. 17.30.

 4. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w piątek, 31 marca. Prosimy zgłaszać chorych z naszych rodzin.

 5. Salezjanów Współpracowników zapraszamy w piątek na wieczorną Mszę Świętą.

 6. W najbliższy piątek zapraszamy wszystkich parafian, dzieci i młodzież, do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszych osiedli. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 19.00 przy krzyżu przed naszym kościołem. Będzie to jedyna Droga Krzyżowa odprawiana w tym dniu. Osoby, które nie mogą w niej uczestniczyć, zachęcamy do indywidualnego rozważenia Męki Pańskiej.

 7. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 kwietnia zapraszamy na Męski Różaniec w Bazylice św. Jana Chrzciciela o godz. 7.00. W naszym kościele wymiana tajemnic dla Żywego Różańca przed Mszą Świętą o godz. 9.00. Po Eucharystii Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca.

 8. W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia będziemy przeżywać Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Świętych.

 9. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece i baranki wielkanocne. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony dla potrzebujących z naszej parafii. Dziękujemy członkom Zespołu Caritas i wolontariuszom, za zaangażowanie w tę akcję.

 10. Przez cały Wielki Post w świątyni można złożyć jałmużnę postną do puszki - na filarze z prawej strony kościoła - lub na tacę w piątek. Ofiarę na kwiaty do Bożego grobu prosimy składać do skarbony z Aniołkiem.

 11. Z Komunikatów Kurii:

  "Parafia pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie (ul. Orawska 3) zaprasza na Misterium Męki Pańskiej - Drogi Krzyżowej (słowo, obraz, muzyka) z udziałem aktorów scen szczecińskich i rzeszowskich, które odbędzie się w piątek, 31 marca br., o godz. 18.30."

  "Akademicka Droga Krzyżowa wyruszy 31 marca br o godz. 20.00. z Placu Lotników do Figury Św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach."

  "Misterium „Motywy pasyjne w obrazie, słowie i pieśni” przygotowane przez kleryków i szczecińskie chóry, które będzie przedstawione w kościele seminaryjnym w sobotę, 1 kwietnia br., o godz. 18.00."

  "Zapraszamy na Marsz Papieski, który odbędzie się w Szczecinie w niedzielę, 2 kwietnia br.: o godz. 15.00 – Msza święta w Bazylice NSPJ, o 16.30 – start marszu."

 12. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach organizowanych przez naszą parafię: do Myśliborza - 22 kwietnia, do Medjugorie od 28 kwietnia lub od 12 sierpnia, do Ziemi Świętej od 16 października. Szczegółowe informacje na plakatach lub na stronie internetowej parafii.

 13. Dziękujemy za przekazywanie 1,5% podatku na rzecz FUNDACJI IMIENIA KSIĘDZA LUCJANA GIEROSA SDB (KRS nr: 0000443963). W kancelarii można pozostawić i odbierać dokumenty do rozliczenia podatku.

 14. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek, środę i piątek, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).

 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 16. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Krzysztof Wysługocki, l. 65, zam. ul. 26 Kwietnia;
  + Genowefa Jamrogowicz, l. 86, zam. ul. 26 Kwietnia;
  + Józef Olejniczak, l. 88, zam. ul. Kaliny.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

 17. Modlitwa w intencji Misji Świętych i do św. Michała Archanioła.

Dodał: Grzegorz 25 marca 2023 (17:05)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2023 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu