Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (09.04.2023 r.)

Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja!
Prawdziwie Zmartwychwstał, Alleluja!

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kierujemy słowa serdecznych życzeń do naszych Parafian, Sióstr Salezjanek, sympatyków św. Jana Bosko, całej Rodziny Salezjańskiej, wszystkich współpracowników i zawsze mile widzianych gości.

Zmartwychwstały Chrystus co roku zaprasza nas do przeżywania Jego obecności w sakramentalnych znakach. Przyjęty chrzest otworzył nam bramę do nowego życia. Jako nowi ludzie odnajdujemy swoje miejsce we wspólnocie Kościoła. Obfitość Bożych darów jest tutaj zawsze w zasięgu naszych pokornych serc.

Zdrowych i Błogosławionych
Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się przygotowania świąt w naszej parafii. Współbraciom Salezjanom, na czele z ks. Dyrektorem Dariuszem, za posługę w sakramencie pokuty i pojednania. Służbie liturgicznej, na czele z ks. Tomaszem. Dzieciom i młodzieży. Dziękuję Siostrom Salezjankom za zaangażowanie się w liturgię i przygotowania. Pani Adrianie Kowalskiej za przygotowanie i poprowadzenie chóru. Bractwu Śpiewaczemu z Tanowa, które skutecznie wzmocniło nasz parafialny zespół. Państwu Krystynie i Robertowi Mijalom, za przygotowanie ołtarza adoracji i grobu pańskiego. Paniom Ewie i Renacie, za obrusy i inne dekoracje. Panu kościelnemu Wiesławowi i panu organiście Tomaszowi. Parafialnemu Zespołowi Caritas za przeprowadzoną akcję wielkanocną dla najbardziej potrzebujących. Całemu orszakowi procesyjnemu. Wam wszystkim za wspólną modlitwę i wszelkie wyrazy życzliwości.

 1. Dzisiaj Msze Święte o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00.
   
 2. Zapraszamy na nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Nowenna będzie odprawiana do najbliższej soboty, codziennie o godz. 17.30.
   
 3. Jutro, w drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy, Msze Święte będą odprawiane prawie jak w każdą niedzielę: o godz. 6.30, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie będzie tylko Mszy Świętej o godz. 13.15.
   
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu, w ramach przygotowań do Misji Świętych, w tym tygodniu tylko we wtorek, od godz. 15.00 do 17.30.
   
 5. We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Uzdrowienia – o godz. 17.30 nowenna do Miłosierdzia Bożego, następnie Msza Święta i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duchowe i fizyczne.
   
 6. W przyszłą niedzielę, 16 kwietnia przypada Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpoczyna się 79. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”. Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi przez kościołem zbiórkę ofiar do puszek.
   
 7. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach organizowanych przez naszą parafię: mężczyzn do Myśliborza - 22 kwietnia, do Medjugorie od 12 sierpnia, do Ziemi Świętej od 16 października. Szczegółowe informacje na plakatach lub na stronie internetowej parafii.
   
 8. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek, środę i piątek, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).
   
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.
   
 10. W ostatnim czasie odeszła do Domu Ojca:
  + Stefania Krasińska, l. 85, zm. ul. Santocka.
  Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…
   
 11. Modlitwa w intencji Misji Świętych i do św. Michała Archanioła.
   

Dodał: Grzegorz 08 kwietnia 2023 (17:30)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu