Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (21.05.2023 r.)

 1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej, na Mszy Świętej o godz. 10.30 przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej kolejnej grupy dzieci. W sumie w tym roku po raz pierwszy Komunię przyjmie 87 dzieci. Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać na Mszach Świętych w tygodniu o godz. 18.00.

 2. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe w kościele dzisiaj o godz. 17.30, w tygodniu po Mszy Świętej o godz. 9.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Przeżywana od piątku Nowenna do Zesłania Ducha Świętego jest połączona z tym nabożeństwem.

  Nabożeństwo Majowe przy krzyżu na naszych osiedlach codziennie o godz. 19.30, od dzisiaj przy krzyżu przy ul. Derdowskiego, od przyszłej niedzieli przy krzyżu przy ul. Kmiecej.

 3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek, od godz. 15.00 do 17.45.

 4. We wtorek i czwartek, na godz. 19.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania na ostatnie spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu dojrzałości.

 5. W środę, w Uroczystość Maryi Wspomożycielki Wiernych, zapraszamy na Hołd Wspomożycielce o godz. 17.30 oraz Mszę Świętą o godz. 18.00. Członkowie Stowarzyszenia ADMA, w tym dniu odnawiając swoje przyrzeczenia, mogą skorzystać z odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 6. W piątek, na Mszy Świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Henryk Wejman udzieli sakramentu bierzmowania kandydatom z naszej wspólnoty parafialnej.

 7. W sobotę o godz. 16.00, w Starym Oratorium rozpocznie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

 8. Stowarzyszenie Maryi Wspomożycielki Wiernych ADMA, wraz z chórem Młodzi Duchem zapraszają w sobotę, 27 maja, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, na wieczorne czuwanie przed Uroczystością, które rozpocznie się Nabożeństwem o godz. 17.30. Następnie zostanie odprawiona Uroczysta Msza Święta o godz. 18.00, po której nastąpi wieczór wdzięczności Panu Bogu i Najświętszej Maryi Pannie Wspomożycielce Wiernych. W programie poezja Maryjna, przeplatana pieśniami do Matki Bożej.

 9. W przyszłą niedzielę, 28 maja obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 10. Także w przyszłą niedzielę, na wszystkich Mszach Świętych będziemy gościć przedstawicieli Wspólnoty Cenacolo, którzy wygłoszą świadectwo, a po Mszach Świętych będą zbierać ofiary na prowadzone dzieło.

 11. Serdecznie prosimy chętne osoby o przekazywanie fantów na organizowany przez parafię festyn w dniu 18 czerwca. Fanty w dobrym stanie prosimy składać w kościele przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, do wystawionego w tym miejscu kosza.

 12. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek, środę i piątek, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).

 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 14. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Maria Kopaczewska, l. 95, zam. ul. 26 Kwietnia;
  + Maria Puchałowicz, l. 89, zam. ul. Kaliny;
  + Ewa Zadernowska, l. 76, zam. ul. 26 Kwietnia;
  + Ewa Przybysz, l. 84, zam. ul. Santocka,
     Msza Święta pogrzebowa z urną we wtorek o godz. 10.30;
  + Marek Kurowski, l. 68, zam. ul. Gruszkowa,
     Msza Święta pogrzebowa w piątek o godz. 10.00.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

 15. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Grzegorz 20 maja 2023 (17:00)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu