Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (28.05.2023 r.)

 1. Dziś gościmy w naszej wspólnocie przedstawicieli wspólnoty Cenacolo, którzy dzielą się z nami świadectwem swojego życia. Po Mszy Świętej można złożyć ofiary, na prowadzone przez nich dzieło.
   
 2. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe w kościele z wystawieniem Najświętszego Sakramentu: dzisiaj o godz. 17.30 oraz do środy po Mszy Świętej o godz. 9.00.
   
 3. Nabożeństwo Majowe na naszych osiedlach, od dzisiaj do końca miesiąca przy krzyżu przy ul. Kmiecej (skrzyżowanie z ul. Morelową) o godz. 19.30.
   
 4. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 15.00 do 16.30 oraz we wtorek od godz. 15.00 do 17.45.
   
 5. Jutro przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Patronki naszej Archidiecezji. Msze Święte w tym dniu, jak w każdy dzień powszedni, o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
   
 6. Także jutro, młodzież i dzieci z Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL SALOS Szczecin, wraz z trenerami i rodzicami, zapraszamy na comiesięczne spotkanie na Mszy Świętej o godz. 17.00.
   
 7. W środę, w Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, Salezjanów Współpracowników zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną.
   
 8. Od czwartku nabożeństwo czerwcowe w kościele przed Najświętszym Sakramentem odbywać się będzie codziennie, z wyjątkiem pierwszego piątku miesiąca, o godz. 17.30. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy także odmawiać na zakończenie Mszy Świętej o godz. 9.00.
   
 9. W czwartek, w Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, wspólnotę ministrancką, wraz z rodzicami, zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą oraz spotkanie z księdzem opiekunem. Po Eucharystii, o godz. 19.00 rozpocznie się Godzina Święta, podczas której Wojownicy Maryi poprowadzą rozważania Męki Pańskiej.
   
 10. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie osób chorych z naszych rodzin.
   
 11. Okazja do spowiedzi w piątek na wszystkich Mszach Świętych, dla dzieci od godz. 16.30. Msza Święta z udziałem dzieci o godz. 17.00. Młodzież zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 19.00.
   
 12. W pierwszą sobotę Rodzinny Różaniec w Bazylice św. Jana Chrzciciela o godz. 7.00. W naszym kościele wymiana tajemnic dla Żywego Różańca przed Mszą Świętą o godz. 9.00. Po Eucharystii Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca.
   
 13. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
   
 14. Serdecznie prosimy chętne osoby o przekazywanie fantów na organizowany przez parafię festyn w dniu 18 czerwca. Fanty w dobrym stanie prosimy składać w kościele przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
   
 15. Z komunikatów Kurii:

  „W poniedziałek, 29 maja br., w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, zapraszamy wszystkich do Archikatedry, aby o godz. 18.00 uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej. Liturgia ta będzie jednocześnie rozpoczęciem Tygodnia Ewangelizacyjnego i wspólną modlitwą członków wspólnot i ruchów kościelnych.”
   
 16. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko we wtorek i środę, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).
   
 17. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.
   
 18. W ostatnim czasie odszedł do Domu Ojca:
  + Franciszek Pędzich, l. 85, zam. ul. Santocka.
  Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…
   
 19. Modlitwa do św. Michała Archanioła.
   

Dodał: Grzegorz 27 maja 2023 (17:00)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu