Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy (04.06.2023 r.)

 1. Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe w kościele przed Najświętszym Sakramentem dzisiaj i w tygodniu o godz. 17.30.

 2. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 15.00 do 17.15.

 3. W poniedziałek, w czasie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.15 i Mszy Świętej wieczornej, będziemy modlić się za zmarłych. Imiona zmarłych wypisane na kartkach prosimy składać przy ołtarzu Wspomożycielki.

 4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej.

 5. We wtorek, po wieczornej Mszy Świętej rozpocznie się 24-godzinne Jerycho Różańcowe.

 6. W środę, po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nabożeństwo do świętego Józefa.

 7. W czwartek, 8 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa - Boże Ciało.

  Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.15, 10.30 i 18.00. Tego dnia nie będzie Mszy Świętych o godz. 12.00 i 13.15, oraz wieczornego nabożeństwa.

  Po Mszy Św. o godz. 10.30 wyruszy uroczysta procesja Eucharystyczna, która przejdzie ulicami naszej parafii. Pierwszy ołtarz zlokalizowany będzie na os. Przyjaźni przy krzyżu, drugi przy ul. Kaliny (skrzyżowanie z ul. Jodłową), trzeci przy ul. Derdowskiego, czwarty przy ul. Kmiecej (skrzyżowanie z ul. Morelową). O przygotowanie ołtarzy prosimy wspólnoty działające przy naszej parafii oraz mieszkańców naszych osiedli. Prosimy o dekorację okien symbolami Eucharystycznymi.

  Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty w środę o godz. 17.00. Młodzież, zwłaszcza tegorocznych bierzmowanych, prosimy o przyjście na procesję z założonymi na szyi krzyżami, które otrzymali z racji bierzmowania.

  Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe i procesję Eucharystyczną o godzinie 17.30.

 8. W przyszłą niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 10.30 będziemy modlić się w intencji Siostry Elżbiety, salezjanki, z racji zbliżających się jej imienin.

 9. Także w przyszłą niedzielę, będziemy gościć w naszej wspólnocie siostrę Janinę – Urszulankę, która przybliży nam tematykę misyjną. Po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka ofiar do puszek.

 10. Już dzisiaj zapowiadamy festyn parafialny, który odbędzie się w niedzielę, 18 czerwca br. Festyn rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 13.15, na której uroczyście pożegnany Zgromadzenie Sióstr Salezjanek, które po 36 latach kończy pracę duszpasterską w naszej parafii. W programie wiele atrakcji dla młodszych i starszych dzieci oraz dla dorosłych.

 11. Serdecznie prosimy chętne osoby o przekazywanie fantów na organizowany przez parafię festyn. Fanty w dobrym stanie prosimy składać w kościele przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, do wystawionego w tym miejscu kosza.

 12. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek, środę i piątek, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).

 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 14. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Piotr Majewski, l. 47, zam. ul. 26 Kwietnia:
  + Stanisław Kusiak, l. 70, zam. ul. 26 Kwietnia;
  + Maria Drozdowska, l. 84, zam. ul. Santocka.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

 15. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Grzegorz 03 czerwca 2023 (17:04)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2023 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu