
Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę zwykłą (11.06.2023 r.)
- Dziękujmy siostrze Janinie - Urszulance, za zachęcenie nas do troski o dzieci na Misjach. Po Mszy Świętej można złożyć ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na rzecz pomocy potrzebującym dzieciom.
- W dniu dzisiejszym ogarniamy naszą modlitwą ks. Abpa Andrzeja Dzięgę, z okazji 46. rocznicy jego święceń kapłańskich.
- Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe dzisiaj i w tygodniu o godz. 17.30 - z procesją Eucharystyczną do czwartku włącznie.
- Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 15.00 do 17.15.
- We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Uzdrowienia - o godz. 17.30 Nabożeństwo Czerwcowe z procesją, następnie Msza Święta i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duchowe i fizyczne.
- W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
- W sobotę, 17 czerwca zapraszamy na Marsz „1000 Róż dla Maryi". Procesja Różańcowa rozpocznie się o godz. 6.00 w parafii św. Jana w Stargardzie, skąd uczestnicy modlitwy przejdą do Sanktuarium Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kobylance.
- Także w sobotę, rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zainteresowane pary prosimy o zgłaszanie się.
- W przyszłą niedzielę, 18 czerwca zapraszamy na festyn parafialny. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 13.15, na której uroczyście pożegnany Zgromadzenie Sióstr Salezjanek, które po 36. latach kończy pracę duszpasterską w naszej parafii. W programie wiele atrakcji dla młodszych i starszych dzieci oraz dla dorosłych.
Podczas festynu będzie licytowana piłka z podpisami aktualnego składu piłkarzy Pogoni Szczecin. Licytacja odbędzie się około godz. 15.00.
Prosimy o upieczenie ciast na festyn, które można dostarczyć do Starego Oratorium w sobotę (17 czerwca) po wieczornej Mszy Świętej. Chętnych do pomocy przy ustawianiu sceny i ławek na festyn, zapraszamy również w sobotę na godz. 19.00. Prosimy również o przekazywanie fantów na festyn, które należy składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
- W pierwszych dwóch tygodniach wakacji, tradycyjnie Fundacja im. ks. Lucjana Gierosa SDB organizuje półkolonie letnie dla dzieci (1. turnus: 26-30 czerwca, 2. turnus: 3-7 lipca). Karty uczestników można odbierać w kancelarii, zakrystii lub Oratorium.
- Z komunikatów Kurii:
„W niedzielę, 11 czerwca, obchodzimy 36. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Szczecinie. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 12.00 do Archikatedry Szczecińskiej oraz na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.30 przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wspólną modlitwą pragniemy wyrazić Bogu dziękczynienie za św. Jana Pawła II i prosić przez Jego wstawiennictwo w naszych potrzebach.”
- W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek, środę i piątek, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).
- Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.
- W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
+ Halina Majewska, l. 82, zam. ul. Jodłowa;
+ Mieczysław Górski, l. 85, zam. ul. Santocka.
Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…
- Modlitwa do św. Michała Archanioła.
Dodał:
Grzegorz
10 czerwca 2023 (17:10)
Komentarze
Brak komentarzy!