Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę zwykłą (11.06.2023 r.)

 1. Dziękujmy siostrze Janinie - Urszulance, za zachęcenie nas do troski o dzieci na Misjach. Po Mszy Świętej można złożyć ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na rzecz pomocy potrzebującym dzieciom.
   
 2. W dniu dzisiejszym ogarniamy naszą modlitwą ks. Abpa Andrzeja Dzięgę, z okazji 46. rocznicy jego święceń kapłańskich.
   
 3. Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe dzisiaj i w tygodniu o godz. 17.30 - z procesją Eucharystyczną do czwartku włącznie.
   
 4. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 15.00 do 17.15.
   
 5. We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Uzdrowienia - o godz. 17.30 Nabożeństwo Czerwcowe z procesją, następnie Msza Święta i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie duchowe i fizyczne.
   
 6. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
   
 7. W sobotę, 17 czerwca zapraszamy na Marsz „1000 Róż dla Maryi". Procesja Różańcowa rozpocznie się o godz. 6.00 w parafii św. Jana w Stargardzie, skąd uczestnicy modlitwy przejdą do Sanktuarium Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kobylance.
   
 8. Także w sobotę, rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zainteresowane pary prosimy o zgłaszanie się.
   
 9. W przyszłą niedzielę, 18 czerwca zapraszamy na festyn parafialny. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 13.15, na której uroczyście pożegnany Zgromadzenie Sióstr Salezjanek, które po 36. latach kończy pracę duszpasterską w naszej parafii. W programie wiele atrakcji dla młodszych i starszych dzieci oraz dla dorosłych.

  Podczas festynu będzie licytowana piłka z podpisami aktualnego składu piłkarzy Pogoni Szczecin. Licytacja odbędzie się około godz. 15.00.

  Prosimy o upieczenie ciast na festyn, które można dostarczyć do Starego Oratorium w sobotę (17 czerwca) po wieczornej Mszy Świętej. Chętnych do pomocy przy ustawianiu sceny i ławek na festyn, zapraszamy również w sobotę na godz. 19.00. Prosimy również o przekazywanie fantów na festyn, które należy składać do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
   
 10. W pierwszych dwóch tygodniach wakacji, tradycyjnie Fundacja im. ks. Lucjana Gierosa SDB organizuje półkolonie letnie dla dzieci (1. turnus: 26-30 czerwca, 2. turnus: 3-7 lipca). Karty uczestników można odbierać w kancelarii, zakrystii lub Oratorium.
   
 11. Z komunikatów Kurii:

  „W niedzielę, 11 czerwca, obchodzimy 36. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Szczecinie. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 12.00 do Archikatedry Szczecińskiej oraz na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 20.30 przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wspólną modlitwą pragniemy wyrazić Bogu dziękczynienie za św. Jana Pawła II i prosić przez Jego wstawiennictwo w naszych potrzebach.”
   
 12. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek, środę i piątek, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).
   
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.
   
 14. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Halina Majewska, l. 82, zam. ul. Jodłowa;
  + Mieczysław Górski, l. 85, zam. ul. Santocka.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…
   
 15. Modlitwa do św. Michała Archanioła.
   

 

Dodał: Grzegorz 10 czerwca 2023 (17:10)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu