Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę zwykłą (25.06.2023 r.)

 1. Parafialny Zespół Caritas przeprowadza dzisiaj zbiórkę ofiar do puszek, dla dzieci na Wakacyjną Akcję Caritas "Lato 2023".
   
 2. Od jutra rozpoczyna się pierwszy turnus półkolonii dla dzieci, organizowany przez Fundację Symfonia Młodości imienia księdza Lucjana Gierosa SDB.
   
 3. Zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe dzisiaj i w tygodniu o godz. 17.30 - do piątku włącznie. W sobotę Różaniec.
   
 4. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 15.00 do 17.45.
   
 5. W środę przypadają imieniny ks. Ireneusza Śliwińskiego. Za księdza solenizanta będziemy się modlić w tym dniu na Mszy Świętej o godz. 18.00. W tym dniu pożegnamy księdza Ireneusza, który kończy pracę duszpasterską w naszej parafii.
   
 6. W czwartek, w Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, imieniny obchodzi ksiądz Piotr Grzymała. Za księdza solenizanta będziemy się modlić w tym dniu na Mszy Świętej wieczornej. Także ta Msza Święta będzie okazją do podziękowania ks. Piotrowi, który kończy pracę w naszej parafii.
   
 7. W piątek, Salezjanów Współpracowników zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną.
   
 8. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Męski Różaniec w Bazylice św. Jana Chrzciciela o godz. 7.00. W naszym kościele wymiana tajemnic dla Żywego Różańca przed Mszą Świętą o godz. 9.00. Po Eucharystii Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca.
   
 9. Msze Święte od przyszłej niedzieli będą odprawiane według rozkładu wakacyjnego, czyli o godz. 6.30, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.15. Nabożeństwa wieczorne w czasie wakacji w każdą środę i sobotę, oraz w pierwszy poniedziałek, czwartek i piątek miesiąca lipca i sierpnia.
   
 10. Za tydzień, dzieci i młodzież z naszej Świetlicy Środowiskowej będą zbierać ofiary do puszek na organizację wypoczynku.
   
 11. W naszej parafii, w dniach 7/8 lipca, odbędzie się „24 godzinne rozważanie Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa". Rozpoczęcie w piątek, 7 lipca o godz. 17.00, zakończenie modlitewnego spotkania 8 lipca o godz. 17.45. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zachęca do udziału i błogosławi uczestnikom tej modlitwy.
   
 12. Z komunikatów Kurii:

  „Zapraszamy wszystkich kapłanów, siostry zakonne osoby życia konsekrowanego, grupy, wspólnoty, stowarzyszenia, wszystkich wiernych Archidiecezji, do uczczenia 51. rocznicy powstania Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi zostanie odprawiona w środę, 28 czerwca br. o godz. 18.00, w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie."
   
 13. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i piątek, tylko po południu (16.00-17.30).
   
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.
   
 15. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Zdzisław Szwaranowicz, l. 105, zam. ul. 26 Kwietnia;
  + Eugenia Romanowska, l. 85, zam. ul. Santocka;
  + Lucja Berner, l. 89, zam. ul. Witkiewicza.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…
   
 16. Modlitwa do św. Michała Archanioła.
   

Dodał: Grzegorz 24 czerwca 2023 (17:03)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu