Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę zwykłą (03.09.2023 r.)

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowych duszpasterzy: ks. Andrzeja Jaczewskiego, który będzie kapelanem w szpitalu na Pomorzanach oraz ks. Tomasza Bloka, który będzie katechetą w SP 51.

 2. Dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Uczniów Szkoły Podstawowej nr 51, wraz z rodzicami i nauczycielami, zapraszamy na Mszę Świętą w poniedziałek o godz. 18.00. Szkoła Podstawowa nr 21 nowy rok rozpocznie Mszą Świętą we wtorek o godz. 8.00. Przedszkole Bursztynek – w czwartek o godz. 8.00.

 3. Po wakacjach powracamy do możliwości przystąpienia do Spowiedzi świętej, poza Mszami Świętymi i Nabożeństwami, także w dni powszednie w godzinach od 15.00 do 15.30. Od dzisiaj w niedzielę odprawiana jest Msza Święta o godz. 13.15 oraz codziennie Nabożeństwa o godz. 17.30.

 4. W poniedziałek, w czasie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.15 i Mszy Świętej wieczornej, będziemy modlić się za zmarłych. Imiona zmarłych wypisane na kartkach prosimy składać przy ołtarzu Wspomożycielki.

 5. Parafialny Zespół Caritas zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej.

 6. We wtorek na wieczornej Mszy Świętej spotka się Wspólnota Bóg jest Miłością. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie wspólnoty z księdzem Proboszczem.

 7. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nabożeństwo do św. Józefa. Po Nabożeństwie rozpocznie się 24-godzinne Jerycho Różańcowe.

 8. Rozpoczęcie kolejnego roku formacji ministranckiej odbędzie się w czwartek, 7 września. Msza Święta o godz.18:00, po Eucharystii spotkanie organizacyjne. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzinami, jak również nowych kandydatów pragnących służyć przy ołtarzu Pana Jezusa. Zapisy u opiekuna ks. Tomasza Malinowskiego.

 9. Także w czwartek, Wspólnota Wojowników Maryi zaprasza po wieczornej Mszy Świętej do rozważania Godziny Męki Pańskiej.

 10. Spotkanie Scholi dziecięcej z nowymi osobami odpowiedzialnymi odbędzie się w piątek o godz. 17.00 w starym Oratorium. Zapraszamy także nowe chętne dzieci. Schola młodzieżowa swoje spotkanie będzie miała w piątek o godz. 18.00.

 11. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazują artykuły papiernicze dla dzieci i młodzieży, objętych opieką przez naszą Świetlicę Środowiskową.

 12. Rodziców dzieci klas III, które w tym roku rozpoczynają bezpośrednie przygotowanie do pełnego udziału we Mszy Świętej, prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie parafialnej. Prosimy o wypełnienie zgłoszenia dziecka do przygotowania.

 13. Za tydzień obędzie się w Markowej beatyfikacja Rodziny Ulmów, w której wezmą udział także przedstawiciele naszej parafii.

 14. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek, środę i piątek, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).

 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 16. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Romuald Gołko, l. 88, zam. ul. Kaliny;
  + ks. Piotr Ziółkowski, salezjanin, l. 57, pochodzący z naszej parafii.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

 17. Modlitwa do św. Michała Archanioła.
   

Dodał: Grzegorz 02 września 2023 (19:30)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu