Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu (03.12.2023 r.)

 1. W I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy program duszpasterski Kościoła katolickiego w Polsce na rok 2023/2024, który skupiony jest wokół tematu: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Dziś kolejny dzień nowenny do uroczystości Niepokalanej. Zapraszamy na Nowennę o godz. 17.30.
   
 2. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Roraty o godz. 6.30. Po Mszy Świętej dzieci zapraszamy na gorące mleko z czekoladą i ciastko. Dzieci ze szkoły Podstawowej nr 51 będą odprowadzane na zajęcia do szkoły.
   
 3. Z racji pierwszego poniedziałku, podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.15 oraz Mszy Świętej będziemy modlić się m.in. za zmarłych z Wypominek. Imiona zmarłych wypisane na kartkach prosimy składać przy ołtarzu Wspomożycielki.
   
 4. Parafialny Zespół Caritas zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej.
   
 5. W środę, po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nabożeństwo do świętego Józefa.
   
 6. W czwartek, Wspólnota Wojowników Maryi zaprasza po wieczornej Mszy Świętej do rozważania Godziny Męki Pańskiej.
   
 7. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30 (Roraty), 9.00, 12.00 (dodatkowa Msza Święta w Godzinie Łaski) i 18.00. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy gościć księdza Wikariusza naszego Prowincjała: ks. Krzysztofa Rudzińskiego, który w tym dniu będzie prowadził skupienie dla Salezjanów Współpracowników.
   
 8. Poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w piątek, na Mszy Świętej o godz. 18.00. Po Eucharystii obowiązkowe spotkanie organizacyjne z rodzicami.
   
 9. Także w piątek, po Mszy Świętej wieczornej i spotkaniu dla rodziców dzieci komunijnych rozpocznie się 24-godzinne Jerycho Różańcowe, które potrwa do sobotniej nowenny.
   
 10. (Na Mszy św. o 10.30) Dzieci z naszej parafialnej scholii „Anioły księdza Bosko” przygotowały kiermasz świąteczny. Zabrane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na finansowanie akcji wakacyjnej dla dzieci.
   
 11. Od dzisiaj Parafialny Zespół Caritas jak co roku rozprowadza Świece Caritas. Jest też możliwość nabycia kartek świątecznych oraz wigilijnych opłatków.
   
 12. W sobotę, 9 grudnia, w dwóch sklepach: w Lidlu przy ul. Witkiewicza i w Biedronce przy ul. Santockiej, w godzinach od 9.00 do 19.00 robiąc świąteczne zakupy możemy przekazać dar naszego serca dla potrzebujących. Zbiórkę przeprowadza Parafialny Zespół Caritas przy pomocy młodych wolontariuszy. Wszystkim zaangażowanym osobom i darczyńcom serdecznie dziękujemy. Osoby robiące zakupy w innych sklepach mogą zabrać z kościoła tzw. Torbę Miłosierdzia i zakupić artykuły chemiczne lub spożywcze, które następnie składamy w kościele.
   
 13. Rekolekcje Adwentowe, pod hasłem „W domu Jezusa, Maryi i Józefa”, rozpoczną się w naszej parafii w niedzielę, 10 grudnia. Poprowadzi je ksiądz Dariusz Dąbrowski COr (filipin).
   
 14. Do naszych mieszkań zostały rozniesione formularze zaproszenia kolędowego. Jeżeli ktoś nie otrzymał to może odebrać taki formularz w kancelarii, zakrystii lub wypełnić zgłoszenie na stronie internetowej. Wizyta duszpasterska rozpocznie się 27 grudnia.
   
 15. Fundacja Małych Stópek organizuje akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Chętni mogą wziąć symboliczną bombkę z choinki w wejściu kościoła. Na odwrocie bombki są szczegóły inicjatywy.
   
 16. Z Komunikatów Kurii:
  „Uprzejmie informujemy, że upamiętnienie 53. rocznicy śmierci Ofiar Grudnia’ 70 w Szczecinie odbędzie się według następującego porządku: 16 grudnia br. o godz. 12.00 modlitwa na Cmentarzu Centralnym przy grobach Ofiar Grudnia ’70, natomiast 17 grudnia br.: o godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w parafii pw. św. Stanisława Kostki, plac Matki Teresy z Kalkuty 5. Dalsza część uroczystości o godz. 11.45 modlitwa przed Bramą Stoczni, a o godz. 13.00 Marsz Pamięci Ofiar Grudnia ’70, zakończony modlitwą przed pomnikiem Anioł Wolności.”
   
 17. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek, środę i piątek, przed i po południu (9.30-10.30; 16.00-17.30).
   
 18. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia, salezjanie życzą Bożego Błogosławieństwa i opieki Wspomożycielki Wiernych.
   
 19. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:
  + Edmund Strzelecki, l. 70, zam. ul. Zielonogórska;
  + Genowefa Miller, l. 92, zam. ul. Santocka.
  Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…
   
 20. Modlitwa do św. Michała Archanioła.
   

Dodał: Grzegorz 02 grudnia 2023 (17:00)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu